خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

اجرای روخوانی نمایشی «نمایشنامه ضیافت» در مدرسه اسلامی هنر

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی 1396 .27 شهریور

به گزارش خانواده هنری تبلیغی عقیق، روخوانی نمایشی «نمایشنامه ضیافت» توسط خانواده هنری تبلیغی عقیق و به سفارش مدرسه اسلامی هنر برپا می شود.«نمایشنامه ضیافت» عنوان اثر هنری بهرام بیضایی است که به کارگردانی اسماعیل عظیمی تولید شده است و در این نمایشنامه آقایان محمدصادق مقدسیان، سعید نیکخو و اسماعیل عظیمی نقش آفرینی می کنند.

خانواده هنری تبلیغی عقیق، مدرسه اسلامی هنر و سینما آیه نیز در تهیه و تولید این اثر نمایشی همکاری داشته اند.

این نمایشنامه با هدف آشنایی بیشتر طلاب و علاقه مندان به تئاتر، با نویسندگان و فضای نمایشنامه خوانی ترتیب داده شده و به صورتی اجرا می شود که مخاطب با یک نمایش صحنه ای واقعی رو به رو شود.

«نمایشنامه ضیافت داستان شبان(چوپان) و دهباشی(ارباب) را در یک روستا به نمایش در می آورد که چوپان از محبوبیت ویژه ای بین اهالی روستا برخوردار است و این امر ارباب را بسیار نگران کرده است.

از این رو دهباشی(ارباب) به فکر چاره ای می افتد تا به نحوی از محبوبیت شبان(چوپان) در نزد مردم روستا بکاهد و در همین راستا دست به کارها و اقداماتی می زند که…».

مخاطب با تماشای نمایشنامه ضیافت که اثری آئینی و اسطوره ای است می تواند در کنار سرگرمی و بهره مند شدن از متن داستان با فضای تصویری و میزانسن نمایشنامه خوانی نیز آشنا شود.

«نمایشنامه ضیافت» قرار است درروزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ شهریورماه جاری(یکشنبه تا سه شنبه) از ساعت ۱۸ آغاز و تقدیم علاقه مندان  و دوستداران عرصه هنر شود.

علاقه مندان برای تماشای این اثر می توانند در سالن سینما آیه مدرسه اسلامی هنر واقع در قم، خیابان بسیج(هنرستان)، نبش کوچه ۲۰ حضور یابند.

1396 .27 شهریور / نویسنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |