خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
لاریجانی پس از اکران خاص:

تماشای "محمد رسول‌الله(ص)" حضور در محراب عبادت بود

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی 1395 .26 فروردین

رئیس مجلس‌شورای‌اسلامی در مورد فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» گفت: این فیلم در کنار اثر محیطی، فهم‌دینی ارزشمندی را در کل دنیا به‌وجود می‌آورد که باید هرچه بیشتر در نشر آن همت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته (چهارشنبه، 25 فروردین ماه) به همراه کارگردان و عوامل فیلم  سینمایی "محمد رسول‌الله(ص)" به تماشای این فیلم نشست.
«دکتر علی لاریجانی» در پایان این اکران خاص گفت: من تصور می کنم در زمان سه ساعتی که فیلم را می دیدیم گویی در محراب عبادت نشسته بودیم و انسان یک رابطه واقعی با حقیقت پیدا می کرد.

امور دیوانی کشور کمر همت به خلق آثار هنری جذاب ببندند
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به شگفت انگیزی فیلم، بیان کرد: این فیلم شاید جزء آثار هنری نادر است که هم ساختار داستانی جذاب دارد و هم جلوه های هنری ارزنده ای در آن مشاهده می شود همچنین جلوه های ویژه بسیار ارزشمند، فیلمبرداری خوب و موسیقی جذاب از نکاتی است که جزء ویژگی‌های کارهای آقای مجیدی است.

وی در ادامه با ابراز امیدواری از اینکه این عقل در سیستم امور دیوانی کشور کاملا جریان پیدا کند که همت خود را برای خلق آثار هنری جذاب به کار ببندند، یادآور شد: این فیلم ها جدا از اثری که در یک محیط جغرافیایی می گذارد، فهم دینی ارزشمندی را در کل دنیا به وجود می آورد که همه باید همت کنند تا این کار صورت گیرد؛ من امیدوارم این فیلم هرچه بیشتر نشر پیدا کند و ما نیز به ایشان کمک می کنیم.

به فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» به عنوان یک فیلم فاخر هنری می‌توان اقتدا کرد
دکتر لاریجانی ادامه داد: فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» مسیر خیلی درخشنده ای را به روی هنرمندان باز می کند  لذا اگر کسی می خواهد اثر یک فیلم فاخر هنری را ببیند که چقدر می تواند تحول ایجاد کند باید به آن به عنوان مدلی از یک فیلم جذاب نگریسته و به آن اقتدا کند.

رئیس قوه مقننه افزود: در طول زمان تماشای فیلم به هیچ چیزی جز فیلم نمی‌اندیشیدم چرا که این فیلم انقدر انسان را درگیر خود می کرد که می خواستم لحظه ها قطع نشود لذا این فیلم حقیقتا ارزشمند است و از صمیم قلب گفتم زمان تماشای آن گویی در محراب عبادت هستم.

رئیس مجلس‌شورای‌اسلامی با بیان‌اینکه فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» جزء آثارهنری نادر است، گفت: این فیلم در کنار اثر محیطی، فهم‌دینی ارزشمندی را در کل دنیا به‌وجود می‌آورد که باید هرچه بیشتر در نشر آن همت کرد.

مجیدی از استوانه‌های هنری کشور است
وی در ادامه با بیان اینکه عنوان این فیلم در یک کلمه می‌تواند خصوصیت «رحمة للعالمین» پیامبر(ص) باشد، اظهار کرد: اصراری در دنیا وجود دارد که چهره اسلام را به گونه دیگری نشان بدهند لذا این فیلم جدا از جنبه های معرفتی، تأثیر سیاسی دارد که در مقابل هجومی که به اسلام وارد می شود، کاری فاخر و ارزشمند با زبان هنری جذاب است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: امیدوارم جناب مجیدی که از استوانه های هنری کشور هستند بخش های دیگر این سلسله را ادامه داده و تمام زندگی پیامبر(ص) را در قالب هنر سینما در بیاورند و ما نیز حتما در این زمینه کمک می کنیم.

در جریان اصلاح بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 95 کمک شایانی به صداوسیما کردیم
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون نحوه رسیدگی مجلس به اوضاع فرهنگ و هنر کشور و سازمان صداوسیما، بیان داشت: امسال تا جایی که امکان داشت به صداوسیما کمک قابل توجهی شد البته آنها تماس داشتند و کمک بیشتر می خواستند و ما تا جایی که توانستیم در اصلاح لایحه کمک کردیم که در بخش هزینه ها در روزهای آینده بررسی شده و امیدواریم تصویب شود اما بخش های فرهنگی کشور نیازمند کمک هستند البته برخی کارهای معمولی دارند که باید در وزارت ارشاد و رادیو تلویزیون دنبال شود اما باید بخشی را برای ساخت آثار فاخر مثل همین فیلم مشخص کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه زمانی هنر در کشورمان صرفا محدود به خط و معماری بوده که اکنون به آن افتخار می کنیم، خاطرنشان کرد: امروز بخشی از زبان هنر در سینماست و آثار فاخر و برجسته است که ماندگار می شود از این رو چنانچه در گذشته در رادیو و تلویزیون مسیر و میدانی باز شده بود که در مسیر حرکت کنیم امیدوارم امروز نیز آنهایی که مسئولیت دارند این راه را دنبال کرده و فعال باشند همچنین هنرمندانی که ذائقه اینگونه دارند مورد حمایت قرار گیرند.

1395 .26 فروردین / نویسنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |