خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

بازتاب عاشورا در هنرهای محیطی

1392 .7 دی

هنرهای جدید در زمره هنرهای محیطی، از انواع هنرهایی هستند که توجه قشر هنرمند، به‌ویژه قشر جوان را به خود جلب نموده‌است. این دسته از هنرها در ظاهر ریشه در جوامع غربی دارد و از ذهنیات هنرمندان آن جوامع که با اشاعه آن در دیگر جوامع، علاقمندان خود را پیدا نموده‌است.

هنرهای جدید در زمره هنرهای محیطی، از انواع هنرهایی هستند که توجه قشر هنرمند، به‌ویژه قشر جوان را به خود جلب نموده‌است. این دسته از هنرها در ظاهر ریشه در جوامع غربی دارد و از ذهنیات هنرمندان آن جوامع که با اشاعه آن در دیگر جوامع، علاقمندان خود را پیدا نموده‌است. در واقع ریشه و پایگاه اولیه آن هنرها به کشورهای شرقی تعلق دارد، که غالباً ریشه در آداب و رسوم و فرهنگ آنها داشته‌است

و کماکان نیز ادامه دارد. هنر محیطی مربوط به عزاداری سیدالشهداء(ع) یکی از شاخه‌های هنر معاصر می‌باشد که همه ساله به شکل‌های گوناگون اجرا می‌شود.
این مقاله از منظر هنرمندان هنر محیطی امروزی به مراسم عاشورا پرداخته و بر این نکته نیز تأکید می‌کند که این دسته از هنرها، دارای سابقه طولانی بوده و خصوصیات هنرهای محیطی جوامع مختلف نیز متناسب با ویژگی‌های فرهنگی آن جوامع بوده‌است.

لطفا برای خواندن مقاله به فایل PDF ذیل مراجعه نمایید:

1392 .7 دی / نویسنده: / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |