خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

حجت الاسلام "سیدعلی حسینی ایمنی" از شاعران آئینی کشور درگذشت

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا/ سرویس هنر اسلامی 1398 .14 اسفند

حجت الاسلام «سید علی حسینی ایمنی» از شاعران آئینی کشورمان درگذشت.

«سید علی حسینی ایمنی» در دی ماه سال ۱۳۵۱ در شهر بابل به دنیا آمد. در سال ۱۳۶۸ وارد حوزه‌ی علمیه شد و در کنار آن در رشته‌ی حقوق از دانشگاه مفید قم در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شد.

مرحوم حسینی از سال ۱۳۷۴ به صورت جدی وارد عرصه شعر شد و چند سالی بود که در کنار شعر بزرگسال، در هوای شعر نوجوان تنفس می‌کرد، شعرهای نوجوان معمولاً با نام ایمان امین منتشر می‌شد.

وی از سال 1381 با مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما، در بخش ماهنامه ادبی اشارات، به عنوان سر دبیر این ماهنامه همکاری داشته و در نشریات دیگر این مرکز هم مقاله به چاپ رسانده است.

از آثار وی می‌توان به مجموعه نثر ادبی انتظار با عنوان «وقتی که تو هستی…» و مجموعه‌ی شعر نوجوان با عنوان «می شود بهار شد» از ایشان منتشر شده است و اشعار و نوشنه های ادبی اش نیز به صورت پرا کنده، در نشریات مختلف کشور به چاپ می رسید.

وی در جبهه هنری دفاع از انقلاب اسلامی حضوری در خور داشت.

حجت الاسلام حسینی ایمنی دیروز سه شنبه 13 اسفند 1398 درگذشت و امروز چهارشنبه در قطعه علمای آرامستان "بهشت معصومه(س)" دفن شد.

1398 .14 اسفند / نویسنده: خبرگزاری ابنا/ سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |