خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
نگاه دینی به سیمرغ سی و هفتم

اعلام اسامی همه فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا/ سرویس هنر اسلامی 1397 .16 بهمن

دبیر سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر اسامی 22 فیلم بخش سودای سیمرغ این رویداد هنری را اعلام کرد.

 
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ دبیر سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر اسامی 22 فیلم بخش سودای سیمرغ این رویداد هنری را اعلام کرد.

«ابراهیم داروغه‌زاده» در نشست خبری سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر که در موسسه رسانه های تصویری برگزار شد، اسامی فیلم های راه یافته به بخش های مختلف جشنواره از جمله بخش سودای سیمرغ را به این شرح اعلام کرد؛

الف) بخش انیمیشن:

1. فیلم سینمایی انیمیشن آخرین داستان به کارگردانی اشکان رهگذر
2. فیلم سینمایی انیمیشن بنیامین به کارگردانی محسن عنایتی نوش آبادی
3. فیلم سینمایی انیمیشن شب آفتابی به کارگردانی سید علی مدنی

ب) بخش فیلم های کوتاه:

1. اس به کارگردانی حامد اصلانی
2. بچه خور به کارگردانی محمد کارت
3. تشریح به کارگردانی سیاوش شهابی
4. تو هنوز اینجایی به کارگردانی کتایون پرور و محمد روح بخش
5.دریای تلخ به کارگردانی فاطمه احمدی
6. رورانس به کارگردانی سوگل رضوانی
7. گسل به کارگردانی سهیل امیر شریفی

ج) بخش نگاه نو:

1. پالتو شتری به کارگردانی مهدی علی میرزایی
2. جاندار به کارگردانی حسین امیری
3. طلا به کارگردانی تورج اصلانی
4. دیدن این فیلم جرم است به کارگردانی رضا زهتابیان
5.روزهای نارنجی به کارگردانی آرش لاهوتی
6. زهرمار به کارگردانی سیدجواد رضویان
7. سونامی از میلاد صدرعاملی
8. مسخره باز ساخته همایون غنی زاده
9. معکوس ساخته پولاد کیمیایی
10. یلدا به کارگردانی مسعود بخشی

د) بخش مستند:

1. مستند بهارستان خانه ملت از بابک بهداد
2.تمام چیزهایی که جایشان خالی است از زینب تبریزی
3.خانه ای برای تو ساخته مهدی بخشی مقدم
4.دلبند از یاسر طالبی
5.نت های مسی یک رویا به کارگردانی رضا فرهمند

هـ) بخش سودای سیمرغ (بخش اصلی یا مسابقه سینمای ایران):

1. آشفتگی از فریدون جیرانی
2. ایده اصلی ساخته آزیتا موگویی
3. بنفشه آفریقایی به کارگردانی مونا زندی
4. بیست و سه نفر نفر از مهدی جعفری
5. پالتو شتری از مهدی علی میرزایی
6. تیغ و ترمه از کیومرث پوراحمد
7. جمشیدیه ساخته یلدا جبلی
8. درخونگاه از سیاوش اسعدی
9. سال دوم دانشکده من ساخته رسول صدرعاملی
10. سرخ پوست از نیما جاویدی
11. سمفونی نهم ساخته محمدرضا هنرمند
12. شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار
13. طلا از پرویز شهبازی
14. غلامرضا تختی ساخته بهرام توکلی
15. قسم به کارگردانی محسن طنابنده
16. قصر شیرین ساخته رضا میرکریمی
17. ماجرای نیمروز دو از محمدحسین مهدویان
18. متری شش و نیم به کارگردانی سعید روستای
19. مردی بدون سایه علیرضا رئیسیان
20. مسخره باز از همایون غنی زاده
21. ناگهان درخت از پیمان معادی
22. سیاوش به کارگردانی علی عباس میرزایی

همچنین به گفته دبیر جشنواره هیات انتخاب سه فیلم را به صورت ذخیره برگزیده اند تا در صورت آماده نشدن هر کدام از فیلم های مذکور این فیلم ها جایگزین شودند؛ آنجا همان ساعت به کارگردانی سیروس الوند، بی حسی موضعی از حسین مهگام و مدیترانه ساخته هادی حاجتمند.

گفتنی است مهمان ویژه این نشست خبری جمشید مشایخی، بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون ایران بود که با حضور وی از پوستر این دوره رونمایی شد.

احمد امینی فیلمساز و عضو شورای مرکزی کانون کارگردانان، محمدعلی حسین نژاد تهیه کننده و عضو شورای پروانه نمایش، حسن خجسته کارشناس فرهنگی و عضو شورای پروانه نمایش، شاهرخ دولکو منتقد سینما، بهروز شعیبی فیلمساز و بازیگر، حسین کرمی کارشناس فرهنگی و عضو شورای پروانه ساخت و نمایش و رضا مقصودی فیلمساز و رئیس سابق انجمن صنفی فیلمنامه نویسان هیات انتخاب این دوره جشنواره را برعهده دارند.

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 10 تا 22 بهمن ماه همزمان با گرامیداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
1397 .16 بهمن / نویسنده: خبرگزاری ابنا/ سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |