خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
نگاه دینی به سیمرغ سی و پنجم

گشایش بخش «زیتون‌های زخمی» جشنواره جهانی فجر

آغاز به کار بیستمین بازار بین‌المللی فیلم

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی 1396 .2 اردیبهشت

بخش «زیتون های زخمی» که یکی از بخش های غیررقابتی این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر به حساب می‌آید به آثاری اختصاص دارد که موضوع "جنگ سوریه و مبارزه با داعش" را مورد توجه قرار داده است.

همزمان با آغاز سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، بخش «زیتون‌های زخمی» این جشنواره بین المللی نیز گشایش یافت.

«محمدمهدی حیدریان» رئیس سازمان سینمایی ایران با حضور در آیین گشایش بخش «زیتون‌های زخمی» به تماشای اپیزود اول فیلم "آگوست" به کارگردانی «احمد زائری» و مستند "بابایی" ساخته «مظفر حسین‌خانی» نشست.

در ابتدای این برنامه علیرضا شجاع‌نوری با اشاره به اینکه بخش «زیتون‌های زخمی» جشنواره برای خودش هم با وجود سال‌ها فعالیت در حوزه سینما تازگی دارد، اظهار کرد: در این بخش تلاش کردیم در حد سهم جشنواره کمی از فجایعی که در سوریه اتفاق می‌افتد و اثراتی که روی مردم دارد را به صورت مستقیم و غیر مستقیم نمایش دهیم.

او ادامه داد: امروز دو فیلم را می‌بینیم؛ یکی اپیزود اول فیلم بلند "آگوست" به کارگردانی احمد زائری که کارگردان آن در مراسم نیز حضور دارد و دومین فیلم نیز مستند "بابایی" است.

زائری با حضور روی صحنه و ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این برنامه گفت: این فیلم در شرایط سخت و بحرانی ساخته شد و اگر حمایت‌های آقای مطهر تهیه‌کننده فیلم نبود، فیلم هم ساخته نمی‌شد.

او در ادامه گفت: این فیلم درباره جنایت‌هایی که در سوریه و علیه بچه‌‌ها اتفاق افتاده است و ما تنها توانستیم بخش کوچکی از این رنج‌ها را به تصویر بکشیم.

بنابراین گزارش، بخش «زیتون های زخمی» که یکی از بخش های غیررقابتی این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر به حساب می‌آید به آثاری اختصاص دارد که موضوع "جنگ سوریه و مبارزه با داعش" را مورد توجه قرار داده است.

جشنواره جهانی فجر قصد دارد با به نمایش درآوردن منتخبی از آثار فیلمسازان ایرانی و عراقی به این بحران منطقه ای و جهانی بپردازد و از این طریق زاویه ای متفاوت با نگاه فیلمسازان غربی را در معرض دید مهمانان خود قرار دهد و با معرفی این آثار به خریداران خارجی بازار فیلم و دیگر مهمانان نسبت به توزیع بین المللی آنها همت گمارد. تعدادی از این فیلم ها برای اولین بار به معرض نمایش عمومی در خواهند آمد.

* آغاز به کار بیستمین بازار بین‌المللی فیلم فجر
 همه ساله همزمان با برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر، بازار بین‌المللی فیلم فجر که محلی برای معرفی، عرضه و خرید و فروش فیلم‌ها در عرصه بین المللی است نیز برگزار می‌گردد.

به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، در این دوره از جشنواره ۱۷۷ نفر خریدار و فروشنده ایرانی و خارجی به نمایندگی از ٩٢ شرکت حضور دارند.

این شرکت کنندگان از کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، بوسنی، تایوان، چین، کره جنوبی، ژاپن، روسیه، فرانسه، لبنان، مالزی، افغانستان، آذربایجان، سوییس و نروژ حضور یافته‌اند.

بیستمین بازار بین المللی فیلم فجر از تاریخ ١ لغایت ۶ اردیبهشت ٩۶ در پردیس چارسو برگزار می‌گردد.

لازم به ذکر است سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود. بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر چند سالی است که از بخش داخلی جدا شده و سه ماه پس از آن برگزار می گردد.

آدرس سایت رسمی جشنواره جهانی Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Film@Fajriff.com است.

1396 .2 اردیبهشت / نویسنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |