• عناوین آخرین اخبار

  • اخبار پر بازدید

مراسم تجلیل از عوامل و مجریان جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ع) برگزار شد + عکس

مراسم تجلیل از عوامل و مجریان جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ع) پیش از ظهر دیروز یکشنبه ـ 25 خرداد ماه ـ در سالن کنفرانس مجمع جهانی اهل بیت(ع) تهران برگزار شد.

رونمایی از پوستر دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع)

آخرین برنامه مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) ـ جایز بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ رونمایی از پوستر دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) بود که با عنوان "جایزه بزرگ پیامبر(ص) و قرآن" برگزار شد.

بیاینه مشترک هیأت‌های داوری اولین جشنواره فرهنگی هنر ی اهل بیت(ع)

هنر و ادبیات آسمان مدار، چشمه لایزالی است که در طول تاریخ کام تشنگان حقیقت را سیراب کرده است. طراحان و برگزارکنندگان جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص) تلاش کردند تا واسطه‌ا‌ی باشند برای رساندن درخشان‌ترین حقیقت تاریخ به دنیای تشنه‌ی امروز و در این راه دست خود را به سوی ارباب هنر دراز کردند.

بیانیه هیأت داوران بخش کتاب اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع)

کتب و آثار نوشتاری ارسال شده به دبیرخانه اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم (علیه و علی آله صلوات الله) ـ در دو بخش "توصیف و تبیین سیره نبوی در عرصه های سه گانه گفتاری، رفتاری و تقریری" و "پاسخ به شبهات و تهاجمات علیه ساحت قدوسی پیامبر رحمت" دسته بندی شد.

بیانیه هیات داوران بخش فیلم داستانی اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع)

آخرین فرستاده خداوند، رسول رحمت و آگاهی، پیامبر بزرگوار حضرت محمد بن عبدالله ـ صلی الله علیه و آله ـ برای پیروان خود تنها جنبه قدسی و ملکوتی ندارد؛ بلکه هویت فرهنگی و اجتماعی مسلمانان جهان بیش از هر چیز به شخصیت و رسالت و زندگانی مبارک او پیوند دارد.

بیانیه هیأت داوران بخش پویانمایی اولین جشنواره فرهنگی هنر ی اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص)

در طول هرسال در کشورمان بیش از هزاران دقیقه انیمیشن به سفارش سازمانها و ارگان‌های مرتبط و گاه غیر مرتبط با این هنر، ساخته میشود،و جالب اینست که بدانیم حدود 90 درصد از انیمیشن های تولید شده در کشورمان،رنگ و بوی مذهبی دارد.

بیانیه هیأت داوران بخش فیلم کوتاه مستند اولین جشنواره فرهنگی هنر ی اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص)

در قرن حاضر که عصر اطلاعات و ارتباطات نام دارد، بهترین زبان قبیله واحد جهانی، تصویر و پیام‏های بصری است. در این جنگ نرم فرهنگی، آنهایی موفق‏ترند که بتوانند افکار خود را از این طریق به دیگران منتقل کنند.

بیانیه هیأت داوران بخش فیلمنامه اولین جشنواره فرهنگی هنر ی اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص)

با سلام و درود بر پیامبر اسلام و خاندانش و همه رهروان راستین آن یگانه عالم، در شرایط حساس کنونی که اقتصاد و فرهنگ در کنار هم اولویت یافته‌اند و جامعه دینی-ایرانی ما درصدد است با اتکا به تعالیم اسلام و تجارب ایرانی خود این مرحله دشوار را با صبر و پایداری بگذراند.

اسامی برندگان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)»

اسامی برندگان نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» که به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری از سال برگزار شد، به شرح زیر می باشد.

جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) آغاز به کار کرد

جشنواره جایزه بزرگ و همایش بین‌المللی پیامبر اعظم(ص) صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران آغاز به کار کرد.

اختری: جایزه بزرگ پیامبر(ص) آغاز یک جریان‏سازی مهم در جهان است/ دوره دوم با عنوان "جایزه بزرگ پیامبر و قرآن" برگزار می‏‏شود

در فاصله یک ماه تا برگزاری جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مسؤولان این جشنواره با «دکتر علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گزارشی از این جشنواره ارائه کردند.

نخستين روز همايش پيامبر اعظم(ص)

در آستانه مبعث حضرت رسول(ص) همايش بزرگ پيامبر اعظم(ص) با حضور انديشمندان داخلي و خارجي در تالار سوره حوزه هنري تهران برگزار شد.

مجید مجیدی: کار در مورد پیامبر(ص) با جهاد برابری می کند/ جشنواره پیامبر اعظم(ص) آغاز نهضت فعالیت در مورد ایشان است

کارگردان مشهور سینمای ایران با بیان اینکه امروز پرداختن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) با جهاد برابری می‌کند گفت: معتقدم که بیش از جفا به حضرت محمد(ص)، جفا در حق بشریت صورت گرفته زیرا شأن و منزلت آن پیامبر رحمة للعالمین چیزی نیست که مخفی بماند.

مجیدی خبر داد: اتمام پروژه سینمایی محمد(ص) طی پنج ماه آینده/ چهره پیامبر(ص) به نمایش در نیامده است

کارگردان پروژه سینمایی محمد(ص) گفت: به دلیل شأن و منزلت پیامبر اکرم(ص) و احترام به شخصیت بزرگ ایشان، چهره حضرت در فیلم سینمایی محمد(ص) نمایش داده نشده است.

اختری: جمهوري اسلامی مروج اسلام ناب محمدي است/ با معرفي پيامبر(ص) از سوء استفاده‌ها جلوگيری می‌شود

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) گفت: امروز جمهوري اسلامي مروج اصلي اسلام ناب محمدي در دنيا است و بايد همگان بكوشيم تا با معرفي چهره حقيقي اسلامي و پيامبر(ص) از سو استفاده‌ها جلوگيري كنيم.

ارسال 898 اثر از 14 کشور جهان به جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

دبیر همایش بین‌المللی پیامبر اعظم(ص) گفت: در مجموع 898 اثر از 14 کشور در دفاع از پیامبر(ص) حتی از نویسندگان غیر مسلمان به دبیرخانه ارسال شد.

مراسم اختتامیه جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) فردا برگزار می‌شود

مراسم اختتامیه جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) فردا دوشنبه 5 خرداد با حضور «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

آیت الله جوادی آملی: جشنواره پیامبر اعظم(ص) کار بسیار خوبی است/ پیامبر امروز با دوربین می آمد

آیت الله العظمی جوادی آملی در در دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مسؤولان جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) فرمودند: این کار بسیار خوبی است. و نهادهای دیگر هم باید پشتیبان شما باشند؛ زیرا همه در خدمت به موضوع این جشنواره سهم دارند.

فهرست آثار راه یافته به بخش مسابقه فیلمنامه جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

با ارزیابی آثار رسیده به بخش فیلمنامه اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ به وسیله هیئت انتخاب این بخش، آثار زیر به مسابقه اصلی و مرحله داوری نهایی راه یافتند.

فهرست آثار راه یافته به بخش مسابقه پویا نمایی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

با ارزیابی آثار رسیده به بخش پویا نمایی اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ به وسیله هیئت انتخاب این بخش، آثار زیر به مسابقه اصلی و مرحله داوری نهایی راه یافتند.

فهرست آثار راه یافته به بخش مسابقه فیلم‌های داستانی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

با ارزیابی آثار رسیده به بخش فیلم کوتاه داستانی اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ به وسیله هیئت انتخاب این بخش، آثار زیر به مسابقه اصلی و مرحله داوری نهایی راه یافتند.

فهرست آثار راه یافته به بخش مسابقه فیلمهای مستند جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

با ارزیابی آثار رسیده به بخش مستند اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ به وسیله هیئت انتخاب این بخش، آثار زیر به مسابقه اصلی و مرحله داوری نهایی راه یافتند.

مینایی: مجمع در استفاده از روش های نوین تبلیغ پیشرو است/ فیلم‏های جشنواره در شبکه‌های اجتماعی به شکل میلیاردی دیده شوند

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اعلام آمادگی این بنیاد برای حمایت از جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) گفت: اگر این جشنواره در بخش‏ها و هنرهای مختلف پا بگیرد، برندی در جهت ترویج هنر دینی ایجاد خواهد شد و تولید کننده خوراک فکری و محتوای ارزشی و بومی جهان اسلام خواهد گردید.

زائری: نسبت به پیامبر اکرم(ص) کوتاهی کرده ایم/ انسان از کار خوبی مثل این جشنواره ذوق زده می‌شود

ما نسبت به پیامبر اکرم(ص) کوتاهی کرده ایم و باید در پیشگاه آن حضرت عذر تقصیر بیاوریم و جبران کنیم. در میان این غفلت و تقصیر، برگزاری جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) از کارهایی است که آدم انتظار ندارد.و از دیدن آن ذوق زده می‌شود.

رییس مرکز موضوع شناسی احکام فقهی: استفاده از هنر در بیان دین، جزء ضروریات است

رییس مرکز موضوع شناسی احکام فقهی در دیدار با دبیر جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) بر اهمیت استفاده از هنر در بیان مفاهیم دینی تأکید کرد.

می‌خواهیم چهره واقعی پیامبر(ص) را به دنیا نشان دهیم/ مهرجویى،حاتمى‌کیا و داوودنژاد پیش‌قدم شدند

دبیر جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با بیان اینکه هدف ما شناساندن چهره واقعی پیامبر (ص) به جهانیان است اظهار کرد: فکرش را هم نمی‌کردیم که این همه استقبال از این جشنواره صورت بگیرد و با پایان فراخوان در ۳۱ فروردین ۹۳ بیش از ۸۸۰ اثر به دبیرخانه ارسال شود.

آیت الله وحید خراسانی: غرب و وهابیت تلاش می‌کنند "رحمة للعالمینی پیامبر" را مخدوش کنند/ دولت وظیفه دارد از مجمع حمایت کند

غرب مسیحی از ترس گسترش اسلام، وهابیت را ساختند و پرداختند؛ و نتیجه وهابیت این خشونت و قساوتی است که اکنون در دنیا به اسم اسلام منعکس می‏شود.

فرامرز قریبیان: جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) می‏تواند آبروی جمهوری اسلامی باشد

برنده سیمرغ های متعدد جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره‌ جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) اگر خوب و جهانی و با کیفیت برگزار شود می‌تواند آبرو و حیثیت جمهوری اسلامی باشد.

آیت الله سبحانی: نبی اکرم(ص) در رأس همه شخصیت‏هاست

آیت الله العظمی جعفر سبحانی با استقبال از برگزاری جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) گفتند: جهان باید بداند که ما نبی اکرم(ص) را در رأس همه شخصیت‏ها می‏دانیم تهمت های پایه ای مانند "خان الامین" صحت ندارد؛ این جشنواره این کار را انجام می دهد.

وزیر ارشاد: آثار رسیده به جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)، سرمایه ای عظیم برای فرهنگ اسلامی و دینی ماست

متأسفانه اصل کارهای فرهنگی و هنری در ایران به حاشیه می‌رود و دستگاههای مربوطه درگیر حواشی فعالیتهای فرهنگی هنری هستند؛ اما جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) کار بسیار ارزشمندی است که مجمع جهانی اهل بیت(ع) به آن اقدام کرده است.

اختری: جایزه بزرگ پیامبر(ص) آغاز یک جریان‏سازی مهم در جهان است/ دوره دوم با عنوان "جایزه بزرگ پیامبر و قرآن" برگزار می‏‏شود

در فاصله یک ماه تا برگزاری جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مسؤولان این جشنواره با «دکتر علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گزارشی از این جشنواره ارائه کردند.

فرزند کارگردان فیلم موهن مسلمان شد + تصاویر

پسر کارگردان فیلم ضد اسلامی فتنه که به همراهش پدرش در همایش جهانی صلح به امارات سفر کرده است پس از تشرف به دین اسلام نام مبارک «علی» را برگزید.

اولین ویژه نامه جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) منتشر شد + دانلود

در فاصله 50 روز مانده به برگزاری اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ اولین ویژه نامه این جشنواره منتشر شد.

امیرمحمدی: تاکنون در معرفی چهره واقعی پیامبر(ص) به جهانیان، کوتاهی کرده‏‏ ایم

مدیرکل روابط عمومی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: جزو دغدغه های هرروزه ما در جامعه ایرانی و اسلامی این است که چرا افرادی در دنیا به اسم دین، جنایات و فجایعی را انجام می دهند. بنابراین معرفی چهره واقعی پیامبر(ص) از مهم‏ترین وظایف ما به شمار می آید که تا کنون نسبت به آن کوتاهی کرده ایم.

توصیه های استاد مشایخی به شرکت کنندگان در جشنواره: دقت‌ زیاد به جزئیات/ پرهیز از کلی گویی

کمال الملک سینمای ایران به جوانان فیلم‌سازی که قصد شرکت در جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) را دارند توصیه کرد: برای ساختن فیلمی برای حضرت محمد(ص) به جزئیات بسیار دقت کنند؛ جزئیاتی که می‌تواند ریشه اصلی اثر آن‌ها باشد و در ضمن می‌تواند اثر آن‌ها را عمیق‌تر و پرجلوه‌تر نشان دهند

مهدی فخیم‌زاده: برگزاری جشنواره‌ای مانند جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ع) واقعاً کار مشکلی است

کارگردان محبوب سینما و تلویزیون گفت: در جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با نام بزرگی و شخصیت محترمی همچون رسول‌الله(ص) روبه‌رو هستیم. و این کار ما را سخت‌تر می‌کند؛ بنابراین توصیه من فقط دقت است.

معاون وزیر ارشاد: پیامبر(ص) در عرصه هنر مظلوم است/ كار برای پيامبر مطالبه نظام است

معاون وزیر ارشاد با تأکید بر لزوم شناساندن وجه مهر و محبت پیامبر اکرم(ص) به جهانیان، به خطیر بودن این عرصه هم اشاره کرد و تصریح کرد: نام پيامبر بسيار بزرگ است؛ لذا نزديك شده به اين عرصه برای هنرمندان و نویسندگان سخت است.

پرویز پرستویی: در سینما نسبت به پیامبر(ص) کم لطفی کرده‌ایم

حساسیت جشنواره پیامبر اعظم(ص) به حساسیت جشنواره فجر نیست. جشنواره فجر یک جشنواره عمومی است. اما جشنواره پیامبر اعظم(ص) خاص است. باید در این جشنواره موضوعات خاصی مطرح شود. آدم‌ها و فیلم‌سازان خاص باید در این جشنواره شرکت کنند. به طور کلی به نظرم با این طرح باید برخورد ویژه‌ای شود. حضور نام پیامبر(ص) اعتبار خاص دارد.

مهلت ارسال آثار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) تا پایان سال تمدید شد

تاکنون بیش از 250 اثر از کشورهای مختلف به دبیرخانه این جشنواره واصل شده است./ مقرر گردید که روزهای پخش فیلم‏ها و مراسم اختتامیه جشنواره همزمان با ایام بعثت نبوی برگزار شود و این روزها هر سال در تقویم هنری ایران، به عنوان روزهای برگزاری جشنواره اهل بیت(ع) ثبت گردد.

حضور جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در بزرگ‏ترین بازار فیلم خاورمیانه

جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با حضور در "بازار فیلم و برنامه‌های تلویزیونی" در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، ضمن تعامل با اصحاب هنر و رسانه داخل، اقدام به معرفی این جشنواره به هنرمندان و فیلمسازان خارجی می‏کند.

رسول صدرعاملی: جشنواره‌ پیامبر اعظم(ص) با دل و روح انسان‏ها سر و کار دارد

من حدود دو ‌ماه پیش در جشنواره مذهبی ایتالیا شرکت داشتم؛ جشنواره‌ای که واتیکان برگزار می‌کند و حامی آن است. فضایی در این جشنواره ‌وجود داشت که فکر می‌کردم چقدر جای این‌گونه جشنواره‌ها در کشور ما خالی است. مثلاً همه‌ آن‌هایی که آثار دینی کار می‌کنند با هر عقیده‌ای و از هر دینی، فیلم‌های‌شان را به این جشنواره ارسال می‌کنند و جشنواره فضای مناسبی را برای گفت‌وگو و نقد و اظهارنظر ایجاد کرده بود

دبیر "همایش بین المللی پیامبر اعظم(ص) ؛ سینما و ادبیات جهانی" منصوب شد

طی حکمی از سوی «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک‌زایی» معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) «آقای غلامرضا منتظمی» به عنوان دبیر "همایش بین المللی پیامبر اعظم(ص) ؛ سینما و ادبیات جهانی" منصوب شد.

مولوی سلامی: تبلیغات جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) باید گسترده باشد

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان با استقبال از برگزاری جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) اظهار داشت: اینکه برخی افراد از راههای مختلف به مقدسات اسلام گستاخی و اهانت می‏کنند٬ در واقع ضعف عملکرد ما مسلمانان است.

عاملی: زبان امروز دنیا٬ زبان هنر است

در یکی از جنگ های پیغمبر(ص)٬ سربازی از مسلمانان شمشیر را بالا برد که بر مشرکی فرود آورد٬ آن مشرک بلافاصله شهادتین را بر زبان آورد؛ ولی سرباز اعتنا نکرد و وی را کشت. پیغمبر(ص) فرمودند: "چرا پس از جاری کردن شهادتین امانش ندادی؟" سرباز در پاسخ به سست بودن ایمان مشرک و ترس از جان اشاره کرد. ولی پیامبر اسلام(ص) تصریح کردند: "تشخیص ایمان قلبی و ظاهری کار خداست نه تو". این ماجرا را باید بر پیشانی سازمان ملل متحد نوشت.

موحدی کرمانی: برگزاری چنین جشنواره ای درباره پیامبر اعظم(ص) یک واجب کفایی بود

در دهه های اخیر گرایش به اسلام در کشورهای آمریکایی و اروپایی زیاد شده است؛ لذا آنها می‏خواهند چهره رسول الله(ص) را ـ نعوذ بالله ـ کریه و زشت نشان بدهند تا از این گرایش ها جلوگیری نمایند. بنابراین برگزاری جشنواره هایی مانند جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) یک واجب کفایی است که الحمدالله مجمع جهانی اهل بیت(ع) عهده دار این جریان شده است.

مستندساز برجسته کشور: فیلمسازان به این جشنواره به چشم یک عمل عبادی نگاه کنند

محمد حسین جعفریان با بیان اینکه هنرهای جدید می توانند ترویج دهنده احادیث و سنن معصومین(ع) گفت: نگرانی برخی از علاقمندان به شرکت در این جشنواره هم پرداخت و تصریح کرد: شاید خیلی‌ها با شنیدن نام این جشنواره تصور کنند که به تصویر کشیدن مفاهیم دینی و مذهبی کار سختی باشد و کمی نگران شوند. اما حقیقت این است که شخصیت و توصیه‌های حضرت رسول اکرم(ص) دقیقاً همان‌هایی است که در زندگی روزمره ما جریان دارد.

توصیه استاد علی نصیریان برای شرکت کنندگان در جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) / قرآن را ملاک ساخت آثار قرار دهید

یک شخص سخیف با کاری ابلهانه و غیرانسانی حرف‌هایی را به پیامبر اعظم(ص) نسبت می‌دهد که نشان از شناخت ضعیف او دارد؛ اما در این میان ناتوانی ما در شناساندن شخصیت عظیم پیامبر(ص) به جهان هم زمینه ساز این اهانتهاست.

مجتهد شبستری: جانمان را هم فدای پیامبر می کنیم چه رسد به سرمایه گذاری مالی، علمی و هنری

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اهانت هایی که در غرب به پیامبر اکرم(ص) می شود گفت: باید برای مقابله با این اهانت‏ها علاوه بر ایثار و سرمایه گذاری از لحاظ مالی و جانی٬ لساناً٬ قدماً و قلماً هم همت داشته باشیم.

فرج‌اله سلحشور: برای ساخت فیلم درباره پیامبر اکرم(ص) دو مانع بزرگ داریم

متأسفانه جوانان صالح و مذهبی کشور اطلاع و آگاهی‌شان در آن حدی نیست که بتوانند زندگی رسول اکرم (ص) یا بخشی از آن را، یا زندگی صحابه ایشان را به تصویر بکشند؛ و از سوی دیگر صرفاً داشتن اطلاعات نمی‎تواند باعث ساختن یک اثر هنری شود؛ زیرا ساخت آثار هنری برخاسته از احساسات، عواطف و ایمان است. یعنی فیلم دینی خوب از دلی انباشته از دین بر می خیزد.

رحمانی: تنگ نظری مدیران مانع از ارائه تصویر سینمایی از سیره‌ نبوی شده است

برنده "جایزه بزرگ روبرتو روسلینی" گفت: اساس سینما می‌تواند به امر به معروف و نهی از منکر بپردازد؛ سینما می‌تواند ابزاری باشد که نصیحت‌ها را نهادینه و درونی جوانان سازد. مخاطبان فیلم‌های دینی صرفاً یک شنونده و بیننده معمولی نیستند، آن‌ها با دیدن فیلم‌های دینی به تفکر واداشته می‌شوند.

شکیبادل: مراسم اختتامیه جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در اسفند 92 برگزار می‏شود

اولین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری اهل بیت(ع) ـ با عنوان "جایزه بزرگ پیامبر اکرم (ص)" ـ در مجمع جهانی اهل بیت(ع) کلید خورد که بحمدالله هنرمندان و جوانان با ارسال آثار زیادی در شاخه های فیلم کوتاه، پویانمایی و فیلمنامه از آن استقبال کرده اند.

خزایی فر: در سینمای دینی مغالطه "تجویز" و "توصیف" رخ داده است

در تعریف مفهوم فیلم دینی باید گفت: "فیلمی که با نمایاندن مفاهیم دینی همچون ایمان به خدا، ایثار، معجزه و ... در بیننده ایجاد احساس کند".

صدرعاملی: متأسفانه فیلمسازان ما در زمینه سینمای دینی تلاش اندکی داشته اند

اگر سعی کنیم فیلم دینی را تعریف و بر اساس آن فیلم بسازیم و بعد ازآن ملاک فیلم دینی را تعریف کنیم راه را به اشتباه رفته ایم و این یک آفت در عرصه سینما خواهد بود؛ زیرا در بسیاری از مواقع، فیلمسازی بر اساس احساس خود فیلمی دینی می‏سازد بدون اینکه متوجه شود محصولش یک فیلم دینی باشد.

دومين نشست‌ تخصصی جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص)

در نشست دوم سلسله نشست‌های دهگانه "آسیب شناسی سینمای دینی" این بار صدرعاملی و خزایی فر به واکاوی ماهیت سینمای دینی و هنر دینی خواهند پرداخت و این موضوع را مورد بحث قرار خواهند داد.

مهلت ارسال آثار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) تمدید شد

دبیر جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) از وصول 70 فیلم کوتاه به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار تمدید شد.

رئیس حوزه هنری: سالهاست که می خواهم به پیامبر ادای دین کنم/ همه امکانات حوزه در اختیار جشنواره پیامبر اعظم(ص) است

مؤمنی شریف با اشاره به ساخت فیلم حضرت محمد(ص) از سوی «مجید مجیدی» کارگردان نام آشنا و متعهد کشورمان، اظهار داشت: این پروژه با حمایت های مادی و معنوی مقام معظم رهبری پیش رفته است و حضور ایشان در پشت صحنه ساخت این فیلم می تواند نقطه عطفی در تاریخ سینمای ایران باشد.

میرزاخانی: تمام امکانات انجمن سینمای جوانان در اختیار هنرمندانی است که برای پیامبر(ص) فیلم بسازند

«هاشم میرزاخانی» ریس انجمن سنمای جوانان ایران تأکید کرد: هر کدام از هنرمندان جوانی که بخواهد برای دفاع از پیامبر(ص) و شرکت در این جشنواره فیلم بسازند می توانند با مراجعه به دفاتر انجمن در سراسر کشور، از ابزار و امکانات سخت افزاری آنها به شکل رایگان استفاده کنند.

نشست تخصصی «آسیب‌شناسی سینمای دینی -کارگردانی فیلم دینی» برگزار شد

نشست تخصصی «آسیب‌شناسی سینمای دینی -کارگردانی فیلم دینی» امروز ۱۰ مهر ماه با حضور فرزاد موتمن کارگردان سینما، هادی مقدم‌دوست فیلمنامه‌نویس، سیدعبدالجواد موسوی پژوهشگر و حجت‌الاسلام حسینی عارف برگزار شد.

موسوی هوايی: همه دستگاه‏های فرهنگی كشور بايد پشت سر اين جايزه باشند

معاون پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي با پر اهميت دانستن ساخت فيلم درباره پيامبر اعظم(ص) اين كار را مأموريت همه نهادهاي فرهنگي كشور دانست و حمایت آنها از جايزه بزرگ پيامبر(ص) را ضروري خواند.

نشست كارگروه بين الملل جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص) برگزار شد/ سالار: جهان اسلام در حق پيامبر(ص) كوتاهي كرده است

معاون امور بين الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نشست كارگروه بين الملل جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با اشاره به اقداماتی که در غرب و در سال‏های اخیر برای توهين به مقدسات اسلامي انجام شده است گفت: واقعيت اين است كه جهان اسلام در حق پيامبر(ص) كوتاهي كرده و ايشان را به جهانيان معرفی نکرده است.

اولین نشست مشاوران عالی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) برگزار شد

اولین نشست مشاوران عالی هنری جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با حضور «شهریار بحرانی»، «بهروز افخمی»، «محمدحسین جعفریان»، «حبیب احمدزاده»، «رضا برجی»، «غلامرضا منتظمی» و «یزدان عشیری» در تهران برگزار شد.

امام جمعه برتر کشوری: جایزه بزرگ از ظرفیت نماز جمعه استفاده کند/ امکانات ما در اختیار فیلمسازان است

با اعلام آمادگی "حجت الاسلام سید ابوالفضل حسینی" امام جمعه برتر کشوری در زمینه خلاقیت و استفاده از روش‏های هنری در تبلیغ، فیلمسازان ایلامی می توانند با مراجعه به دفتر امام جمعه شهرستان ملکشاهی از امکانات فیلمسازی این دفتر در جهت تولید آثار برای جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) بهره برداری نمایند.

دیدار دبیر جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با مسئولان ارشد هنری و سینمایی کشور

در دیدار دبیر جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با تعدادی از مسئولان ارشد هنری و سینمایی کشور، توافقاتی برای برگزاری بهتر این جشنواره به عمل آمد.

جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) برگزار می شود/14 سکه بهار آزادی به نفرات اول هر 5 شاخه

دبیر نخستین جشنواره فرهنگی هنری پیامبر اعظم(ص) با اشاره به آغاز فراخوان برگزاری ابن جشنواره گفت: به نفرات اول هر 5 شاخه 14 سکه تمام بهار آزادی نفرات دوم 12 و نفرات سوم 10 سکه بهار آزادی اعطا می شود.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار می کند؛ جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در دو زمینه "فیلم کوتاه" و "کتاب"

در اولین دوره این جایزه بزرگ، با توجه به هجوم تبلیغی به پیامبر اکرم(ص) و استفاده دشمنان از ابزارهای فرهنگی و هنری، جشنواره "جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)" در دو زمینه "فیلم کوتاه" و "تألیف کتاب" با موضوع "پیامبر رحمت و عدالت حضرت محمد مصطفی(ص)" برگزار می‏گردد.

جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) برگزار می شود/14 سکه بهار آزادی به نفرات اول هر 5 شاخه

دبیر نخستین جشنواره فرهنگی هنری پیامبر اعظم(ص) با اشاره به آغاز فراخوان برگزاری ابن جشنواره گفت: به نفرات اول هر 5 شاخه 14 سکه تمام بهار آزادی نفرات دوم 12 و نفرات سوم 10 سکه بهار آزادی اعطا می شود.

مهلت ارسال آثار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) تا پایان سال تمدید شد

تاکنون بیش از 250 اثر از کشورهای مختلف به دبیرخانه این جشنواره واصل شده است./ مقرر گردید که روزهای پخش فیلم‏ها و مراسم اختتامیه جشنواره همزمان با ایام بعثت نبوی برگزار شود و این روزها هر سال در تقویم هنری ایران، به عنوان روزهای برگزاری جشنواره اهل بیت(ع) ثبت گردد.

اسامی برندگان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)»

اسامی برندگان نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» که به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری از سال برگزار شد، به شرح زیر می باشد.

دبیر "همایش بین المللی پیامبر اعظم(ص) ؛ سینما و ادبیات جهانی" منصوب شد

طی حکمی از سوی «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک‌زایی» معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) «آقای غلامرضا منتظمی» به عنوان دبیر "همایش بین المللی پیامبر اعظم(ص) ؛ سینما و ادبیات جهانی" منصوب شد.

مهلت ارسال آثار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) تمدید شد

دبیر جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) از وصول 70 فیلم کوتاه به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار تمدید شد.

آیت الله جوادی آملی: جشنواره پیامبر اعظم(ص) کار بسیار خوبی است/ پیامبر امروز با دوربین می آمد

آیت الله العظمی جوادی آملی در در دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مسؤولان جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) فرمودند: این کار بسیار خوبی است. و نهادهای دیگر هم باید پشتیبان شما باشند؛ زیرا همه در خدمت به موضوع این جشنواره سهم دارند.

عاملی: زبان امروز دنیا٬ زبان هنر است

در یکی از جنگ های پیغمبر(ص)٬ سربازی از مسلمانان شمشیر را بالا برد که بر مشرکی فرود آورد٬ آن مشرک بلافاصله شهادتین را بر زبان آورد؛ ولی سرباز اعتنا نکرد و وی را کشت. پیغمبر(ص) فرمودند: "چرا پس از جاری کردن شهادتین امانش ندادی؟" سرباز در پاسخ به سست بودن ایمان مشرک و ترس از جان اشاره کرد. ولی پیامبر اسلام(ص) تصریح کردند: "تشخیص ایمان قلبی و ظاهری کار خداست نه تو". این ماجرا را باید بر پیشانی سازمان ملل متحد نوشت.

بیانیه هیأت داوران بخش فیلم کوتاه مستند اولین جشنواره فرهنگی هنر ی اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص)

در قرن حاضر که عصر اطلاعات و ارتباطات نام دارد، بهترین زبان قبیله واحد جهانی، تصویر و پیام‏های بصری است. در این جنگ نرم فرهنگی، آنهایی موفق‏ترند که بتوانند افکار خود را از این طریق به دیگران منتقل کنند.

می‌خواهیم چهره واقعی پیامبر(ص) را به دنیا نشان دهیم/ مهرجویى،حاتمى‌کیا و داوودنژاد پیش‌قدم شدند

دبیر جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با بیان اینکه هدف ما شناساندن چهره واقعی پیامبر (ص) به جهانیان است اظهار کرد: فکرش را هم نمی‌کردیم که این همه استقبال از این جشنواره صورت بگیرد و با پایان فراخوان در ۳۱ فروردین ۹۳ بیش از ۸۸۰ اثر به دبیرخانه ارسال شود.

فرج‌اله سلحشور: برای ساخت فیلم درباره پیامبر اکرم(ص) دو مانع بزرگ داریم

متأسفانه جوانان صالح و مذهبی کشور اطلاع و آگاهی‌شان در آن حدی نیست که بتوانند زندگی رسول اکرم (ص) یا بخشی از آن را، یا زندگی صحابه ایشان را به تصویر بکشند؛ و از سوی دیگر صرفاً داشتن اطلاعات نمی‎تواند باعث ساختن یک اثر هنری شود؛ زیرا ساخت آثار هنری برخاسته از احساسات، عواطف و ایمان است. یعنی فیلم دینی خوب از دلی انباشته از دین بر می خیزد.

خانه | تماس | درباره ما |