دومین جشنواره کاریکاتور روز قدس

یادداشت دبیر جشنواره کاریکاتور روز قدس، هفت ساعت قبل از اختتامیه + عکس

1397 .12 شهریور

مراسم اهدای جوایز دومین جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس، امروز 7 شهریور 1397 در تهران برگزار می شود.
حجت الاسلام «سید علیرضا حسینی عارف» دبیر این همایش، در فاصله هفت ساعت به برگزاری این مراسم، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود، درباره هیأت های انتخاب و داوران این دوره و نیز دوره قبل این جشنواره توضیحاتی داده است.

متن یادداشت دبیر جشنواره کاریکاتور روز قدس به شرح زیر است:

داوری دومین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور روز قدس
دومین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور روز جهانی قدس، به پايان خود نزدیک شد و تا هفت ساعت دیگر، مراسم اهدای جوایز آن برگزار می‌شود.
بحمدالله در این جشنواره هم توانستیم از داورانی قوی بهره‌مند شویم.
آقایان «بهمن عبدی»، «محمدحسین نیرومند» و «ناجی بناجی (از مراکش)» هیأت داوران دومین جشنواره را تشکیل دادند که هر سه از کاریکاتوریست های نامدار جهان اسلام هستند.
در اولین دوره هم آقایان «جواد علیزاده»، «سيد مسعود شجاعی طباطبایی» و «هیکابی دمیرچی (از ترکیه)» آثار را داوری کردند که نام آوران این هنر هستند و باعث اعتبار فنی این جشنواره شدند.
هیأت انتخاب نیز در هر دو دوره از کارتونیست های جوان ایرانی تشکیل شد که آنان نیز برندگان جوایز مسابقات جهانی مختلف بوده اند؛ در دومین دوره از آقایان «شهرام شیرزادی»، «احسان چراغی» و خانم «عفت امجدی پور»؛ و در اولین دوره از آقایان «بهرام ارجمندنیا»، «حمیدرضا مسیبی» و «سعید فرهنگیان».
دو تصویر بالا مربوط به جلسه هیأت انتخاب و نشست هیأت داوران است که به عنوان دبیر جشنواره در آنها شرکت داشتم.
خداوند متعال این یاری فرهنگی از مظلومان را قبول فرماید و سرزمین های مقدس اشغالی را از لوث وجود تروریست‌های صهیونیست پاک نماید.

شایان ذکر است "دومین دوره جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس" به همت "خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا" و با همکاری "کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین"، "حوزه هنری انقلاب اسلامی"، "خبرگزاری بین المللی قدس"، "مؤسسه فرهنگی هنری ابناء الرسول(ص)" و "سایت جامع هنر اسلامی" برگزار شد.

در این جشنواره بین المللی، 123 هنرمند از 27 کشور جهان با 316 اثر مشارکت کردند. هنرمندان کشورهای آذربایجان، آرژانتین، اردن، ازبکستان، الجزایر، اندونزی، انگلستان، ایتالیا، ایران، برزیل، پاکستان، ترکیه، تونس، چین، سوریه، شیلی، عراق، فلسطین، کرواسی، کنیا، لبنان، مراکش، مصر، ونزوئلا، هندوستان، یمن و یونان کارتون های خود را در این مسابقه شرکت داده اند.

خانه | تماس | درباره ما |