خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

گفتگو

خانه / سينما و تلويزيون / گفتگو

فیلم مستند "خسوف"؛ روایتی از تردیدهای یک طلبه‌

ساخت فیلم با موضوعاتی که بستر مذهبی و ساحت حاکمیتی دارند، همیشه دشوار بوده است. چراکه یک‌جور بندبازی هولناکی است، هم احتمال افتادن در دام شعار و تکرار دارد و هم رفتن به سمت و سویی که احتمال عدم نمایش تا زمانی دیگر. حال اگر این موضوع در بستر فیلم مستند شکل گیرد که ماجرایش سخت و سخت‌تر می‌شود.

گفت وگویی خودمانی با کورش زارعی، بازیگر سریال حضرت یوسف(علیه السلام)

کورش زارعی یکی از بازیگران سریال حضرت یوسف(علیه السلام) بود که در گفت وگو با ما پاسخ گوی سؤالات مهمی درباره این مجموعه بوده است که با هم می‌خوانیم.

سینمای ایران و واقعیت سینمای دینی

در مورد فیلم‌های تاریخی-مذهبی سینمای ایران و موضوع سینمای دینی سؤالات زیادی قابل طرح است؛ از جمله میزان هماهنگی با متون دینی و نحوه‌ی روایت وقایع تاریخی.

اول سینما بعد اسلحه‎

ارادتش به سینماگرانی هم‌چون فورد و هیچکاک بر کسی پوشیده ‌نیست. گواه این مدعا کتاب «هیچکاک، همیشه استاد» اوست. مسعود فراستی؛ دوست و هم‌کار سیدمرتضی آوینی در مجله‌ی سوره، کتابی هم گردآوری کرده با عنوان «جنگ‌ برای ‌صلح» که حاوی مجموعه‌ی مقالات، مصاحبه‌ها، نشست‌ها و یادداشت‌هایی ‌است که پیرامون سینمای‌ دفاع ‌مقدس به چاپ رسیده ‌است.

سوژه‌های سینمایی تاریخ اسلام

دکتر محمدحسین رجبی دوانی در نشست "سوژه های سینمایی تاریخ اسلام" از سری نشست‌های تخصصی چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار، سخنانی درباره موضوع نشست داشته است که شرح آن را در ادامه مطالب ملاحظه خواهید نمود.

گلایه بازیگر پیشکسوت از ورود افراد بی‌سواد و بی‌دغدغه در حیطه سریال‌های محرمی

ابراهیم آبادی گفت: برخی مواقع شاهد هستیم که در حیطه سریال‌های مربوط به محرم افرادی بی‌سواد و بی‌دغدغه وارد شده‌اند.

گفتگو با زینال زاده بازیگر سینمای متعهد

تجربه گفت‌وگو با محرم زینال‌زاده تکرار ناشدنی بود، تکرار ناشدنی و عجیب از این جهت که زینال‌زاده همزمان هم ساده است و هم پیچیده. تو نمی‌دانی در آن لحظه‌ای که دارد به سوال تو جواب می‌دهد، با روی ساده‌اش دارد جواب تو را می‌دهد یا آن روی پیچیده و ناشناخته‌اش.

سینمای قرآنی نیازمند فیلمساز تاجرپیشه نیست

یک بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه محتوا و سناریو، نقش اساسی را در آثار قرآنی برعهده دارد، گفت: مهمترین ویژگی فیلمسازان قرآنی، داشتن ایمان به قرآن است و از این رو خصلت تاجرپیشگی با این حیطه همخوانی ندارد.

هالیوود مهدویت را نشانه گرفته است!

به‌ یک‌ عبارت‌ جهان‌ امروز جهان‌ تصویر است‌ و عمده‌ترین‌ مصداق‌ این‌ تصویر سینماست‌. «پفستمن‌» در کتاب‌ «زندگی‌ در عیش‌، مردن‌ در خوشی‌» خود سه‌ دوره‌ را یا سه‌ سپهر را به اصطلاح برای‌ انتقال‌ معلومات‌ ذکر می‌کند.

خانه | تماس | درباره ما |