خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

گفتگو

خانه / سينما و تلويزيون / گفتگو

سینمای دینی باید به‌روز و جوان‌گرا باشد

یک بازیگر سینما معتقد است: سینمای دینی زمانی می‌تواند جوانان را جذب کند که سخن دین را به‌روز بیان کند.

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از کارگردانان سینما و تلویزیون‌

از اول که خواستیم این جلسه تشکیل بشود، من دو هدف را دنبال میکردم؛ یکی اینکه خواستم به سینماگران کشور احترام کنم؛ در واقع به سینمای کشور. من این نشست و انعکاس بیرونی این را به معنای تکریم هنر سینما و هنرمندان سینما تلقی کرده‌ام و دوست دارم این احساس در کشور گسترش پیدا کند و اهمیت سینما برای همه آشکار شود.

فیلم مستند "خسوف"؛ روایتی از تردیدهای یک طلبه‌

ساخت فیلم با موضوعاتی که بستر مذهبی و ساحت حاکمیتی دارند، همیشه دشوار بوده است. چراکه یک‌جور بندبازی هولناکی است، هم احتمال افتادن در دام شعار و تکرار دارد و هم رفتن به سمت و سویی که احتمال عدم نمایش تا زمانی دیگر. حال اگر این موضوع در بستر فیلم مستند شکل گیرد که ماجرایش سخت و سخت‌تر می‌شود.

گفت وگویی خودمانی با کورش زارعی، بازیگر سریال حضرت یوسف(علیه السلام)

کورش زارعی یکی از بازیگران سریال حضرت یوسف(علیه السلام) بود که در گفت وگو با ما پاسخ گوی سؤالات مهمی درباره این مجموعه بوده است که با هم می‌خوانیم.

سینمای ایران و واقعیت سینمای دینی

در مورد فیلم‌های تاریخی-مذهبی سینمای ایران و موضوع سینمای دینی سؤالات زیادی قابل طرح است؛ از جمله میزان هماهنگی با متون دینی و نحوه‌ی روایت وقایع تاریخی.

اول سینما بعد اسلحه‎

ارادتش به سینماگرانی هم‌چون فورد و هیچکاک بر کسی پوشیده ‌نیست. گواه این مدعا کتاب «هیچکاک، همیشه استاد» اوست. مسعود فراستی؛ دوست و هم‌کار سیدمرتضی آوینی در مجله‌ی سوره، کتابی هم گردآوری کرده با عنوان «جنگ‌ برای ‌صلح» که حاوی مجموعه‌ی مقالات، مصاحبه‌ها، نشست‌ها و یادداشت‌هایی ‌است که پیرامون سینمای‌ دفاع ‌مقدس به چاپ رسیده ‌است.

سوژه‌های سینمایی تاریخ اسلام

دکتر محمدحسین رجبی دوانی در نشست "سوژه های سینمایی تاریخ اسلام" از سری نشست‌های تخصصی چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار، سخنانی درباره موضوع نشست داشته است که شرح آن را در ادامه مطالب ملاحظه خواهید نمود.

گلایه بازیگر پیشکسوت از ورود افراد بی‌سواد و بی‌دغدغه در حیطه سریال‌های محرمی

ابراهیم آبادی گفت: برخی مواقع شاهد هستیم که در حیطه سریال‌های مربوط به محرم افرادی بی‌سواد و بی‌دغدغه وارد شده‌اند.

گفتگو با زینال زاده بازیگر سینمای متعهد

تجربه گفت‌وگو با محرم زینال‌زاده تکرار ناشدنی بود، تکرار ناشدنی و عجیب از این جهت که زینال‌زاده همزمان هم ساده است و هم پیچیده. تو نمی‌دانی در آن لحظه‌ای که دارد به سوال تو جواب می‌دهد، با روی ساده‌اش دارد جواب تو را می‌دهد یا آن روی پیچیده و ناشناخته‌اش.

خانه | تماس | درباره ما |