خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

خبر و گزارش

خانه / شعر و ادبيات / خبر و گزارش

آموزه‌های شمس و مولانا در رمان ملت عشق

رمان ‌‌ملت عشق‌‌ اثری از الیف شافاک (الف شفق) نویسنده‌ ترک، که برگردان فارسی آن در طول سال جاری در ردیف کتاب‌‌های پرفروش بازار کتاب ایران قرار گرفته است، موضوع نشست هفتگی شهر کتاب بود.

پیام رهبر معظم انقلاب در سوگ هنرمند شیرین سخن

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت شاعر فرزانه و شیرین‌سخن آقای حاج علی آقا باقرزاده متخلص به «بقا» را تسلیت گفتند.

محقق: جشنواره بین المللی "شعر فجر" در ١٥ استان برگزار می‌شود

معاون بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور گفت: برنامه های دهمین جشنواره بین المللی "شعر فجر" در ١٥ استان کشور در حال برگزاری است.

ثبت نام بیست و یکمین دوره کلاس‌های آموزشی کانون نویسندگان قم آغاز شد

کانون نویسندگان قم بیست و یکمین دوره کلاسهای آموزشی خود را همزمان با آغاز سال تحصیلی برگزار می کند.

برگزاری کارگاه "نثر داستانی فارسی"

کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد کارگاه "نثر داستانی فارسی" را از هفته آخر آبان ماه 94 برگزار می نماید. مدرس این کارگاه نویسنده محبوب معاصر هوشنگ مرادی کرمانی است.

ویژه نامه "خبرگزاری ابنا" و سایت "هنر اسلامی" برای نمایشگاه کتاب

"سایت جامع هنر اسلامی" و "سرویس صفحات فرهنگی خبرگزاری ابنا " به لحاظ وظیفه ذاتی خود، با انتشار ویژه نامه ای رویدادها و آثار هنری این نمایشگاه را از نگاه دینی و مذهبی مورد بررسی قرار خواهند داد.

سلسه نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی «اقتباس دراماتیک»

ادبیات و به‏ خصوص ادبیات کهن در هر جامعه ‏ای همواره از مهم‌ترین بسترها و زمینه‌های شکل‌گیری درام بوده و اقتباس از آن علاوه بر افزایش ظرفیت‌های دراماتیک، ساختار و بیان نمایشی را هم تقویت کرده است.

کنگره سراسری شعر اهل بیت(ع) در گرگان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری کنگره سراسری شعر اهل بیت(ع) در شهر گرگان خبر داد.

هفتمين جشنواره «قند پارسي»

شاعران و نويسندگان افغانستان و ايران، روزهاي سيزدهم و چهاردهم اسفند ماه 1392 در تهران گرد هم مي‌آيند تا در هفتمين جشنواره ادبي «قند پارسي» درباره زبان و ادب فارسي سخن بگويند.

خانه | تماس | درباره ما |