خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

معرفی

خانه / سينما و تلويزيون / معرفی

درباره سریال سلمان فارسی

سریال سلمان فارسی سریالی است که تصویربرداری آن از ۲۰ آذر ۱۳۹۸ آغاز شد. کارگردان این سریال داوود میرباقری است. فیلم برداری این فیلم در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۸ در کرمان کلید خورد.

سینمای ایران چند فیلم عاشورایی دارد؟

سه فیلم مستقیم در ارتباط با واقعه عاشورا و چند ارجاع سینمایی؛ اینها همه سهم سینمای ایران در بیش از سه‌دهه‌ای است که از انقلابش سپری شده است.

مستند "عکاس صلح" در مورد هنرمند متعهد و متخصص استاد «رضا برجی»

مستند «عکاس صلح» با محوریت معرفی زندگی و فعالیت‌های هنری «رضا برجی» عکاس و مستند ساز جنگ دوشنبه ۲۹ آبان ماه ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

روایتی پُر نقص از جوانان آسیب پذیر/ نقد فیلم "مالاریا"

کارگردان مالاریا می خواهد از کلان شهری بی رحم و پرهرج و مرج سخن بگوید؛ اما در خلق واقعیت های اجتماع و شخصیت های داستان توفیق چندانی نداشته است.

بی قید و بند، دور از اخلاق و شهرت پرست/ نقد فیلم "خشم و هیاهو"

«خسرو» دین را نیز ابزاری برای سوء استفاده خود قرار داده است. شخصیتی که هیچ نسبتی با حیات دینی ندارد؛ اما وقتی خود را در خطر می بیند تظاهر به دینداری می کند و برای رسیدن به اهداف خود حاضر است از دین نیز سوءاستفاده کند.

محصولی مخرب برای کانون خانواده/ نقد فیلم "آب‌نبات چوبی"

«محمدحسین فرحبخشِ ورژن 1394» همانند بسیاری از هم قطارانش، فیلمی "تلخ" را روی پرده برده است؛ درامی با چاشنی خیانت، رابطه جنسی، دوستی های پنهان، بی اعتمادی و سیاه نمایی که قتل بی رحمانه را نیز باید به تلخی های آن اضافه کرد.

زنگ خطری، هر چند بی رمق/ نقد فیلم "هفت ماهگی"

یک نکته جالب در "هفت ماهگی" این است که علیمردانی با به تصویر کشیدن یک حادثه حقیقی (زلزله تهران) راز شخصیت های داستانش را برملا می کند و ذهن مخاطب را به سمت اثر قبلی اش "کوچه بی نام" برد. در آن فیلم نیز بعد از سانحه سقوط هواپیما، همه چیز دستخوش تغییر شد.

روایت عادلانه بودن قصاص، زیر حجم طعنه های سیاسی/ نقد فیلم "لانتوری"

جسارت درمیشیان در انتخاب سوژه ملتهب اسیدپاشی در کنار پرداختن به قصاص و بخشش، قابل تقدیر است؛ اما این موضوع مهم، زیر حجم شعارها و کنایات پر مدعای فیلم گم می شود.

داستان جنایی در خدمت پیام اجتماعی / نقد فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"

فیلم سینمایی «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» بیش از آن که داستان محور باشد، "پیام محور" است؛ اما پیام های اجتماعی شایسته فیلم، قصه آن را تحت الشعاع قرار می دهد...

خانه | تماس | درباره ما |