خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

معرفی

خانه / شعر و ادبيات / معرفی

با علی اکبر دهخدا بیشتر آشنا شوید

علامه علی اکبر دهخدا را شاید کمتر ایرانی ای باشد که نشناسد و یا لااقل نامش را نشنیده باشد نام لغت گره خورده است با اثر سترگ لغت نامه ی دهخدا علی اکبر دهخدا در سال ۱۲۵۷ هجری شمسی در تهران دیده به جهان گشود.

معرفی کتاب «در کشور مردان» هشام مطر

در کشور مردان، تنها رمانی است که از هشام مطر به فارسی ترجمه شده این رمان را انتشارات نیکونشر با ترجمه مهدی غبرایی منتشر کرده است.

نشانه‌های مفهومی در مجموعه‌ای از مینا آقازاده

مجموعه شعر: «از من چیزی جز تو باقی نمانده » اثری است از مینا آقازاده که با مشخصات ظاهری 138 صفحه و در قالب 128 شعر در زمستان 1394 توسط انتشارات شانی به زیور چاپ آراسته شده است.

قرآن شناخت (تفسیر معاصرانه قرآن کریم)

اخیراً، اثر جدیدی با عنوان the Study Quran، زیر نظر استاد دکتر سید حسین نصر به زبان انگلیسی انتشار یافته است. عجالتاً می توان عنوان اصلی قرآن شناخت و عنوان فرعی تفسیر معاصرانه قرآن کریم را برای آن پیشنهاد کرد.

آموزه‌های شمس و مولانا در رمان ملت عشق

رمان ‌‌ملت عشق‌‌ اثری از الیف شافاک (الف شفق) نویسنده‌ ترک، که برگردان فارسی آن در طول سال جاری در ردیف کتاب‌‌های پرفروش بازار کتاب ایران قرار گرفته است، موضوع نشست هفتگی شهر کتاب بود.

گزیده اشعار ده قرن در گلدسته بستان

در زمانه‌ای که شمارگان کتاب‌ها در حال دورقمی شدن است و کسی توان خواندن کتابی با بیش از ۱۰۰ یا ۲۰۰ صفحه ندارد، انتشار مجموعه ۱۴ جلدی و ۸۶۹۲ صفحه‌ای نشان می‌دهد عاشقان کتاب هنوز هم در زمانه ما زندگی می‌کنند.

دیدار با بهشتیان دیار کریمان

اگر چه موهبت شهادت در دوران معاصر ما به همه ملت ایران در اقصی نقاط این کشور عطا شد ولی برخی از مناطق اختصاصاتی دارند و کرمان یکی از این مناطق است...

آشنایی با کشکول شیخ بهایی

ادبیات فارسی بستر اصلی شکل گیری متون تاریخ ایران بوده است و تلاش برای شناسایی داده های تاریخی از لابه لای متون ادبی یکی از روش های دستیابی به گوشه هایی از تاریخ ایران است که شاید در متون تاریخی کمتر اثری از آنها می‌توان یافت.

چهار گوهر شعر فارسی

کتاب چهارگروه منتخبی از اشعار چهار گروه شعر فارسی است که در عراق و خراسان می‌زیسته‌اند و از پایه‌گذاران و مروجین شعر عراقی محسوب می‌شوند. در واقع این کتاب گزیده‌ی شعر شاعران حوزه‌ی ادبی عراق است.

خانه | تماس | درباره ما |