خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

خبر و گزارش

خانه / خوشنويسي و هنرهاي وابسته / خبر و گزارش

جشنواره استانی خوشنویسی آیت الله نجومی در شهرستان سنقر برگزار گردید

به همت سازمان بسیج هنرمندان و انجمن خوشنویسان استان کرمانشاه و شهرستان سنقر نمایشگاه خوشنویسی از آثار خوشنویسان استان با حضور مسئولین و امام جمعه شهرستان سنقر در صحن امام زاده احمد(ع) افتتاح گردید.

نمایشگاه «ارادت هنر» آثار نگارگری و خوشنویسی با موضوع امام رضا(ع)

نمایشگاه آثار نگارگری و خوشنویسی با موضوع زندگانی و سیره امام رضا(ع) با عنوان «ارادت هنر» در نگارخانه رضوان مشهد مقدس برگزار شد.

نذر داشتم مناجات‌نامه‌های حضرت علی(ع) را کتابت کنم

هنرمند خوشنویسی که دو مناجات نامه حضرت علی(ع) را کتابت کرده می‌گوید به خاطر نذری که داشته این کار را انجام داده است.

دو اثر فاخر "خط رقاع" ؛ به مناسبت میلاد حضرت زهراء(س)

تکنیک خوشنویسی «رقاع» هم اکنون چندان مورد توجه نیست و مهجور مانده است، اما «استاد ناصر طاووسی» با استفاده از آن، آثار چشم نوازی گرافیكی آفریده است.

اطلاعیه برگزاری کلاس‌های تخصصی تاریخ و تحلیل خوشنویسی ایرانی

یک دوره کلاس‌های تخصصی تاریخ و تحلیل خوشنویسی ایرانی، ویژه فارغ التحصیلان هنر، پژوهشگران و مدرسان خوشنویسی در تهران برگزار خواهد شد.

فراخوان نمایشگاه بزرگ خوشنویسی "مع الحق"

برج میلاد تهران و گروه فرهنگی هنری سدنا، نمایشگاه بزرگ خوشنویسی با نام مَعَ الْحَق را به مناسبت میلاد با سعادت امیرالمؤمنین امام علی (ع) برگزار می‌کنند.

تجلی مفاهیم معنوی در هنر خوشنویسی ایرانی

هنرمندان خوشنویس در ایران و بسیاری از كشورهای اسلامی، شانی را كه خداوند در قرآن برای قلم قائل شده است، درك کرده و سعی نموده‌اند كه قلم خود را در مسیر نگارش این كلمات نورانی و مقدس به كار ببرند.

هنرنمايي خوشنويس برتر ايران در يونسکو

نمايش زنده هنر زيباي خطاطي با دست هاي خوشنويس برتر ايران در يونسکو با استقبال زيادي حاضران مواجه شد.

حداد عادل: خوشنویسی هنری فاخر است

غلامعلی حدادعادل، در مراسم اختتامیه نمایشگاه خوشنویسی «حبیب خط» شامل مجموعه آثار روحانی خوشنویس مرحوم حبیب‌الله فضائلی حضور یافته بود، در سخنانی از هنر به عنوان تاجی یاد کرد که بر سر هر هنرمند قابلی می‌نشیند.

خانه | تماس | درباره ما |