خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

گفتگو

خانه / خوشنويسي و هنرهاي وابسته / گفتگو

آشنایی با یکی از هنرمندان خطاط و گرافیست شهر قم

آقای احمد دیزرانی یکی از هنرمندان خطاط و گرافیست شهر قم می‌باشد وی کارشناسی گرافیک دارد. به شکل تخصصی در زمینه گرافیک آرم و نشانه و تایپوگرافی کار می‌کند و در کنار آن در زمینه طراحی تابلوهای خوش نویسی و نقاشی خط نیز فعالیت دارد.

مصاحبه با هنرمند خوشنویس؛ استاد علیرضا بخشی

استاد علیرضا بخشی یکی از هنرمندان خوشنویس کشورمان می‌باشد که در زمینه خوشنویسی فعالیت‌های مختلفی از جمله،کتابت کامل قرآن کریم، کتابت ترجمه ادعیه، کتابت کتیبه های مساجد و مقابر متبرکه تألیف مقالات متعدد خوشنویسی داشته است.

نستعلیق برای همه ایرانیان

علی شیرازی، از هنرمندان کشورمان است که طی سال‌های اخیر در حراج‌های بزرگ آثار تجسمی جهان خوش درخشیده است.

خوشنویسی و کتابت محتاج حمایت است

خوشنویسی و کتابت از جمله هنرهای اصیلی است که در طی قرون متمادی در زندگی مردم ایران جاری و ساری بود. هنری که فارغ از معنای هنر بودن نوعی امتیاز محسوب می شده.

خوشنویسانی که جهان اسلام را تحت الشعاع کار خود قرار می‌دهند

حجت الاسلام رضا سنگی، که با نام مستعار رضا طاها شهرت دارد، در سال 1351 در ارومیه چشم به جهان گشوده است. وی جوانترین کاتب ایرانی قرآن کریم به شمار می‌رود.

هنر؛ جستجویی برای رسیدن به کمال

فاضل رابط متولد 1349 شهرستان بهشهر و دانش آموخته رشته مدیریت و فارغ التحصیل انجمن خوشنویسان ایران است. وی اکنون به عنوان دبیر هنر در دبیرستان بهشهر فعالیت دارد.

گفتگویی درباره تاریخچه تذهیب و کتابت قرآن

یكی از دغدغه‌های اهل هنر، تعریف هنر و چگونگی بهره گیری از آن تعریف برای به وجودآوردن آثار هنری و به خصوص هنرهای ملهم از قرآن است و به نظر می‌رسد نیاز به آگاهی (ولو اندك) از تاریخچه این پدیده جزو ضرورت‌های عصر حاضر باشد.

مردم عراق توجه زیادی به خوشنویسی دارند

خطاط مشهور عراقی گفت: عراقی‌ها اگر خودشان در کار هنر نباشند اما در خانه‌شان تابلوهای خط دارند، حتی اگر این تابلوها گران هم باشد، آن را خریداری می‌کنند.

معرفی كتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی و مصاحبه با مؤلف آن دکتر حمیدرضا قلیچ‌خانی

انتشارات فرهنگ معاصر کتابی نفیس روانه بازار نشر کرده است که می‌توان آن را یکی از اتفاق‌های پژوهشی در حیطه هنرهای تجسمی دانست.

خانه | تماس | درباره ما |