خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

گفتگو

خانه / خوشنويسي و هنرهاي وابسته / گفتگو

نستعلیق برای همه ایرانیان

علی شیرازی، از هنرمندان کشورمان است که طی سال‌های اخیر در حراج‌های بزرگ آثار تجسمی جهان خوش درخشیده است.

خوشنویسی و کتابت محتاج حمایت است

خوشنویسی و کتابت از جمله هنرهای اصیلی است که در طی قرون متمادی در زندگی مردم ایران جاری و ساری بود. هنری که فارغ از معنای هنر بودن نوعی امتیاز محسوب می شده.

خوشنویسانی که جهان اسلام را تحت الشعاع کار خود قرار می‌دهند

حجت الاسلام رضا سنگی، که با نام مستعار رضا طاها شهرت دارد، در سال 1351 در ارومیه چشم به جهان گشوده است. وی جوانترین کاتب ایرانی قرآن کریم به شمار می‌رود.

هنر؛ جستجویی برای رسیدن به کمال

فاضل رابط متولد 1349 شهرستان بهشهر و دانش آموخته رشته مدیریت و فارغ التحصیل انجمن خوشنویسان ایران است. وی اکنون به عنوان دبیر هنر در دبیرستان بهشهر فعالیت دارد.

گفتگویی درباره تاریخچه تذهیب و کتابت قرآن

یكی از دغدغه‌های اهل هنر، تعریف هنر و چگونگی بهره گیری از آن تعریف برای به وجودآوردن آثار هنری و به خصوص هنرهای ملهم از قرآن است و به نظر می‌رسد نیاز به آگاهی (ولو اندك) از تاریخچه این پدیده جزو ضرورت‌های عصر حاضر باشد.

مردم عراق توجه زیادی به خوشنویسی دارند

خطاط مشهور عراقی گفت: عراقی‌ها اگر خودشان در کار هنر نباشند اما در خانه‌شان تابلوهای خط دارند، حتی اگر این تابلوها گران هم باشد، آن را خریداری می‌کنند.

معرفی كتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی و مصاحبه با مؤلف آن دکتر حمیدرضا قلیچ‌خانی

انتشارات فرهنگ معاصر کتابی نفیس روانه بازار نشر کرده است که می‌توان آن را یکی از اتفاق‌های پژوهشی در حیطه هنرهای تجسمی دانست.

گفتگویی با استاد جلیل رسولی

جلیل رسولی خوشنویس پرکار کشورمان که بدون وضو دست به قلم نمی‌برد در یک گفت‌وگوی صمیمانه با فارس از زندگی، آثار، آرزوها، فعالیت‌های هنری و دیدگاه‌هایش درباره هنر و فن خوشنویسی گفت.

خوشنویسی هنر ایرانی است

محمد سعید نقاشیان دانش آموخته رشته گرافیک است و در مکتب خط معلی از حمید عجمی خوشنویسی آموخته است. نقاشیان نمایشگاه های انفرادی زیادی برگزار کرده و جوایز فراوانی در خوشنویسی به دست آورده است.

خانه | تماس | درباره ما |