خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

خبر و گزارش

خانه / معماري / خبر و گزارش

کنفرانس «هنر و معماری مدرن ایرانی در سایه پیشینه پارسی کهن»، دانشگاه منچستر، انگلستان

در روزهای هفدهم و هجدهم ماه مه سال جاری میلادی، کنفرانسی با عنوان «هنر و معماری مدرن ایرانی در سایه پیشینه پارسی کهن»، در دانشگاه منچستر واقع در کشور انگلستان برگزار می‌گردد.

افسوس معمار برجسته ایتالیایی از تخریب باغ‌ها و نمای شهری قم

پروفسور اسپالا گفت: شهر قـم پر از آثار است؛ اما ساخت و سازها مانع دیدن آنها شده اند. این آثار، اموال و میراث عمومی است و همه باید آنها را از خود بدانند.

سفر به معماری قاجاری

کاخ موزه زیبای باغچه جوق در ماکو یکی از رویایی‌ترین بناهای ایران که عمری بیش از ۱۲۰ سال دارد این روزها برای بازدید گردشگران آماده شده است و دوستداران تاریخ معاصر و دوره قاجار را به خود می‌‌خواند.

محراب ۳۰۰ ساله مسجد مقدس جمکران + عکس

به مناسبت ایام نوروز محراب ۳۰۰ ساله مسجد مقدس جمکران در معرض بازدید میهمانان نوروزی و زوار این مکان مقدس قرار گرفت.

اولین مسجد شیعیان نیوزلند

در ساخت مسجد امام رضای نیوزلند از معماری اصیل اسلامی ایرانی استفاده شده است، این مسجد کانون وحدت مسلمانان قاره اقیانوسیه و منادی دعوت به اسلام برای مردمان دورترین قاره دنیا خواهد بود.

دانشجویان تبریزی باید آغازگر معماری مدرن اسلامی باشند

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دانشجویان تبریزی باید آغاز گر معماری مدرن اسلامی باشند.

تلاش اماراتی ها برای ثبت جهانی بادگیرهای ایرانی

بادگیر از نمادهای معماری غنی ایرانی بخصوص در شهرهای كویری محسوب می‌شود؛ نمادی كه این روزها برخی كشورهای همسایه در تلاشند این داشته غنی معماران كهن ایرانی را كه قرن‌هاست بر فراز بناهای این مرز و بوم خودنمایی می‌كند، به نام خود ثبت جهانی كنند.

استفاده از معماری ایرانی در امارات

قرار نیست معماری گذشته‌مان را تکرار کنیم اما می‌توان هویت معماری ایرانی را با مقتضیات زمان و فناوری معاصر تلفیق و معماری غنی اسلامی ایرانیِ شایسته را در ابعادی وسیع بازتولید کرد.

حرم رضوی، مهد معماری اسلامی

پژوهشگر ایران‌شناس دانشگاه اتریش، در بازدید از حرم مطهر رضوی گفت: حرم مطهر رضوی مهد معماری اسلامی و سبک معماری حرم مطهر رضوی در جهان بی‌نظیر است.

خانه | تماس | درباره ما |