خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

گفتگو

خانه / ‫هنر جديد / گفتگو

کاریکاتور با تکنیک چاپ سنگی

در آخرین نمایشگاه استاد درم بخش هفده اثر در ابعاد بزرگ بر اساس تکنیک چاپ سنگی قدیم در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

موزاییک‌هایی که جا ماند

جاسم غضبان پور عکاس خرمشهری که از سال‌های جنگ تا امروز از شهرش و مردمش عکاسی کرده ضمن رونمایی از چند عکس دیده‌نشده‌اش درباره دغدغه‌هایش صحبت کرد.

گفت‌وگویی با علی فریدونی؛ روایت‌گر تصاویر جنگ

روایت جنگ، روایت دشواری است. روایت زنان و کودکان بی‌پناه ؛ روایت جوانانی که مرگ را شجاعانه به آغوش می‌کشند. روایت خون و باروت و انسان بی‌انسانیت سرگردان. دشواری این روایت گاه روایتگران جنگ را از پا در می‌آورد.

گفت‌وگویی با ساسان مویدی پیرامون عکاسی جنگ

ساسان مویدی را در منزل کوچک و صمیمانه‌ و در کنار همسر مهربانش ملاقات کردم. با حوصله‌ی تمام برایم از جنگ و روزهای دشوار بمباران تهران گفت.

متنی از شهید «ناجی العلی» درباره زندگی‌اش و شخصیت حنظله

«ناجی علی» در سال ۱۹۳۶ در دهکده فلسطینی «الشجره» متولد شد. بعد از تخریب این دهکده در سال ۱۹۴۸ توسط اسرائیلی ها، ناجی به همراه خانواده اش به اردوگاه «عین الهلوا»ی لبنان رانده شد.

عکاس خاطره‌ها

اگر با دقت و حوصله به طرح روی اسکناس‌ها چشم دوخته باشید حتما تصویر امام خمینی‌(ره) را روی اسکناس‌ها دیده‌اید. این یک بحث یا گزارش اقتصادی درباره اسکناس یا نحوه چاپ آن نیست، بلکه این حرف‌ها مقدمه‌ای بود تا شما را با عکاس تصویر چاپ شده روی اسکناس‌ها آشنا کنیم.

هنر دینی از دیدگاه مقام معظم رهبری

هنر دینی‌ به‌هیچ‌وجه‌ به‌ معنای‌ قشریگری‌ و تظاهر ریاكارانه‌ دینی‌ نیست‌ و این‌ هنر لزوماً با واژگان‌ دینی‌ به‌ وجود نمی‌آید. ای‌ بسا هنری‌ صددرصد دینی‌ باشد، اما در آن‌ از واژگان‌ عرفی‌ و غیردینی‌ استفاده‌ شده‌ باشد.

هنرهای قرآنی و جایگاه آن از صدر اسلام تاکنون

قرآن خود یک هنر است، اما هنری الهی نه انسانی و هنرمند واقعی رندی است که با توسل به پیشوایان دینی چون؛ پیامبر اکرم(ص) و علی(ع)، مکنوفات قلبی خود را در قالب هایی چون شعر، موسیقی، نقاشی، معماری و خوشنویسی به تصویر میکشد.

هنر و هنرمند از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

آنچه‌ در پی می‌آید، قسمتهایی از سخنرانی آيت‌ الله‌ خامنه‌ای، رهبر معظم‌ جمهوری اسلامی ايران‌ می‌باشد كه‌ در ديدار اصحاب‌ فرهنگ‌ و هنر پیرامون مسأله‌ هنر و هنرمند ایراد گرديده‌ است‌.

خانه | تماس | درباره ما |