خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

آرشیو

خانه / سينما و تلويزيون / آرشیو

حضور رسانه منبر در راديو و تلويزيون

منبر يك رسانه عمومي است كه تأثيرات مهم و معتبر بر جريان وقايع گذاشته و نقش‌هاي كاملاً مشابه با آنچه امروزه به رسانه‌هاي همگاني نسبت مي‌دهند، بر عهده گرفته است. بدين منظور حضور رسانه منبر به خاطر كاركردهاي مشابه با رسانه ملي در اين رسانه اجتناب ناپذير است.

رسانه‏ هاى جمعى و نقش آن‏ها در تحكيم و يا تضعيف ارزش‏ها

امروزه رسانه ها در دنيا ، فكر ، فرهنگ ، رفتار و درحقيقت هويت فرهنگي انسان ها را القا كرده و تاثير قابل ملاحظه‌اي بر فرهنگ عمومي جوامع بر جاي مي‌گذارند. رسانه ها مي‌توانند در تغيير الگو و سبك زندگي انسانها موثر باشند و همچنين در ارتقاي فرهنگ و معنويت در ميان انسان ها نقش داشته و آنها را خوشبخت تر كنند .

چشم ­اندازهای دینی فن ­آوری ارتباطات

امروزه آشوبی­ نظام­‌مند بر سراسر دنیا حاكم است. نظمی اطلاعاتی در درون دنیایی پیچیده از نهادهای اجتماعی ـ سیاسی در حال شكل گیری است.

مذهب و رسانه‌ها در ایران

در هياهوي نظريات گوناگوني كه دربارۀ ارتباطات در جهان دانش مطرح مي‌گردد، بررسي نسبت ميان دين به عنوان يك مقولۀ فرهنگ‌ساز و يكي از عوامل ارتباطي انسان‌ها با دنياي ارتباطات يكي از دغدغه‌هاي اهالي رسانه و ارتباطات بوده است.

اجتماع تأویل‌گر: رویكردی به رسانه‌های گروهی و دین

ارتباط ميان دين و رسانه يا دين و ارتباطات جمعي و نحوه تعامل عيني آنها از جمله موضوعات محوري، و پرگستره و چندلايه‏ اي است كه در چند دهه اخير اذهان دين‏ پژوهان و رسانه‏ پژوهان را به خود معطوف داشته است.

چرخش فرهنگ‌گرایانه در پژوهش‌های رسانه و دین

پدیده دین از دیرباز بر حوزه‌های پژوهش‌های ارتباطات جمعی و مطالعات رسانه‌ها سایه انداخته است. دین همواره به دلایل مختلف، چالش ویژه‌ای را در عرصه‌های نظری و پژوهشی ایجاد کرده است.

دانش دموکراتیک، رسانه‌ها و تجدید‌نظر جدی

در مطالعات اخلاق و رسانه و هم‌چنین در پیوند با مباحث دین و رسانه، مطالعات موردی اهمیت خاصی دارند. به ویژه اگر این مطالعات موردی بحث بر سر منابع مرجعی باشد كه توان تاثیرگذاری بر اندیشۀ افراد را داشته باشند.

علوم اجتماعی و مطالعۀ رسانه و دین

در مباحث عمومی و خصوصی دربارۀ وضعیت جهان، فرهنگ، نهادهای اجتماعی یا خانواده به احتمال زیاد در صحبت­ها ذکری از رسانه ­ها یا دین به میان می ­آید.

دیدگاه‌هایی دربارۀ ایران

دکتر لین شافیلد کلارک استادیار و مدیر مرکز بین‌المللی روزنامه‌نگاری و رسانه‌های جدید اِستلو در دانشگاه دِنوِر است.

خانه | تماس | درباره ما |