خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

آرشیو

خانه / سينما و تلويزيون / آرشیو

رسانه‏ هاى جمعى و نقش آن‏ها در تحكيم و يا تضعيف ارزش‏ها

امروزه رسانه ها در دنيا ، فكر ، فرهنگ ، رفتار و درحقيقت هويت فرهنگي انسان ها را القا كرده و تاثير قابل ملاحظه‌اي بر فرهنگ عمومي جوامع بر جاي مي‌گذارند. رسانه ها مي‌توانند در تغيير الگو و سبك زندگي انسانها موثر باشند و همچنين در ارتقاي فرهنگ و معنويت در ميان انسان ها نقش داشته و آنها را خوشبخت تر كنند .

حضور رسانه منبر در راديو و تلويزيون

منبر يك رسانه عمومي است كه تأثيرات مهم و معتبر بر جريان وقايع گذاشته و نقش‌هاي كاملاً مشابه با آنچه امروزه به رسانه‌هاي همگاني نسبت مي‌دهند، بر عهده گرفته است. بدين منظور حضور رسانه منبر به خاطر كاركردهاي مشابه با رسانه ملي در اين رسانه اجتناب ناپذير است.

چرخش فرهنگ‌گرایانه در پژوهش‌های رسانه و دین

پدیده دین از دیرباز بر حوزه‌های پژوهش‌های ارتباطات جمعی و مطالعات رسانه‌ها سایه انداخته است. دین همواره به دلایل مختلف، چالش ویژه‌ای را در عرصه‌های نظری و پژوهشی ایجاد کرده است.

به سوی نظریۀ فرهنگیِ ایدئولوژی سیاسی و رسانه‌های جمعی در دنیای مسلمانان

در این نوشتار کوشش می‌شود نظریۀ فرهنگی ایدئولوژی سیاسی و رسانه‌های جمعی در دنیای مسلمانان ترسیم گردد.

پژوهش مبنانگر

دنیای كنونی دنیای رسانه‌هاست؛ رسانه‌هایی كه تعداد و حجم آنها بیشتر به آوار شبیه است.

دیدگاه‌هایی دربارۀ ایران

دکتر لین شافیلد کلارک استادیار و مدیر مرکز بین‌المللی روزنامه‌نگاری و رسانه‌های جدید اِستلو در دانشگاه دِنوِر است.

چشم ­اندازهای دینی فن ­آوری ارتباطات

امروزه آشوبی­ نظام­‌مند بر سراسر دنیا حاكم است. نظمی اطلاعاتی در درون دنیایی پیچیده از نهادهای اجتماعی ـ سیاسی در حال شكل گیری است.

اجتماع تأویل‌گر: رویكردی به رسانه‌های گروهی و دین

ارتباط ميان دين و رسانه يا دين و ارتباطات جمعي و نحوه تعامل عيني آنها از جمله موضوعات محوري، و پرگستره و چندلايه‏ اي است كه در چند دهه اخير اذهان دين‏ پژوهان و رسانه‏ پژوهان را به خود معطوف داشته است.

مذهب و رسانه‌ها در ایران

در هياهوي نظريات گوناگوني كه دربارۀ ارتباطات در جهان دانش مطرح مي‌گردد، بررسي نسبت ميان دين به عنوان يك مقولۀ فرهنگ‌ساز و يكي از عوامل ارتباطي انسان‌ها با دنياي ارتباطات يكي از دغدغه‌هاي اهالي رسانه و ارتباطات بوده است.

خانه | تماس | درباره ما |