خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

امام حسین(ع) از نگاه مولانا

حماسه معراج خونين عاشقانه سالار شهيدان، حضرت ابي‌عبدالله امام حسين ـ عليه‌السلام ـ سلاله پاک رسول اکرم خاتم النبيين حضرت محمد مصطفي ـ صلوات‌الله عليه ـ در آثار مولانا در سياق (context) و چهارچوب (framework) توحيد و «سير محبي» به سوي توحيد ربوبي، معني و مفهوم پيدا مي‌کند.

دومین جشنواره ملی سرود رضوی در قم برگزار شد/ برگزیدگان دومین جشنواره ملی سرود رضوی تقدیر شدند

اختتامیه دومین جشنواره ملی سرود رضوی در تالار مرکزی قم با تقدیر از برگزیدگان پایان یافت.

آیین اختتامیه دومین جشنواره ملّی سرود رضوی در قم برگزار می‌شود

آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی سرود رضوی ۱۹ و ۲۰ تیرماه با حضور شخصیت‎های مطرح کشوری در شهر قم برگزار خواهد شد.

فردوسی شاعر پهلوان پرور

فردوسی از بزرگترین شاعران ایرانی است که تمامی عمرش را برای نوشتن شاهنامه گذاشت و اثری بی بدیل از خود به جای نهاد. نام و یادش گرامی باد.

هم‌اندیشی تبیین گام دوم از نظر تا عمل در قلمرو هنر و ادبیات برگزار شد

به همت گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه، هم‌اندیشی تبیین گام دوم از نظر تا عمل در قلمرو هنر و ادبیات با حضور صاحبنظران در این حوزه، روز یکشنبه مورخ 12 اسفندماه جاری برگزار شد.

مهلت شرکت در "کنگره شعر حضرت ابوطالب(ع)" تمدید شد + پوستر فراخوان

مهلت شرکت در "کنگره سراسری شعر حضرت ابوطالب(ع)» تا 31 شهریور 1397 (22 سپتامبر 2019) تمدید شد.

گذری کوتاه بر زندگی و آثار "رضا آشفته "منتقد کانون ملی تئاتر ایران

رضا آشفته متولد ١ آدر ماه سال ١٣٥٠ ساکن تهران، نوشتن را به طور جدی از سال ١٣٦٩ آغاز کرد. در ابتدا به فیلم و فیلم نامه نویسی علاقه مند شد و به همین خاطر سر از کلاس‌های داستان نویسی در آورد .

فراخوان چهارمین دوره جشنواره خاتم؛ داستان کوتاه ویژه پیامبر رحمت

دفتر نشر فرهنگ اسلامی در راستای معرفی پیامبر مکرم اسلام و اهل بیت ایشان (علیهم‌السلام) به عنوان الگوی شایسته بشری، اقدام به برگزاری سالانه جشنواره‌ای با نام «جشنواره خاتم» می‌نماید. مهلت ارسال آثار جشنواره داستان کوتاه خاتم ویژه پیامبر رحمت ۳۰ دی ماه اعلام شد.

مدایح نبوی در شعر عربی صدر اسلام

مدح پیامبر اسلام(ص) در شعر عربی صدر اسلام یکی از اغراض شعری شاعران مسلمان عرب زبان بوده است و این شاعران عموماً به دین اسلام متعهد بودند و بر اساس شناخت پیامبر و ایمان به او از روی معجزات روشن، رسالت او را درک کردند، مکارم اخلاقی او را دیدند و آنگاه از روی صداقت و محبت واقعی آن حضرت را مدح کردند.

خانه | تماس | درباره ما |