خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

شخصیت و جایگاه سعدی درتاریخ ادب پارسی

برای شناخت بیشتر سعدی باید گذشته‌ی سعدی را بررسی كنیم و ببینیم كه سعدی در چه خانواده ای به دنیا آمد، چگونه رشد كرد و پرورش یافت و چگونه سعدی، سعدی شد.

طبیعت در ادبیات فارسی

و جز اینان، شاعران دیگر هم. كه البته مستقیما"‌ با طبیعت صرف روبه‌رو نیستند. یعنی صرف وصف طبیعت را در شعر آنان نمی‌توان دید، ولی آنها نیز به نحوی با طبیعت در آمیخته‌اند.

قصه و قصه پردازی در مثنوی مولوی

در این مقاله با نگاهی كلی به داستان‌های مثنوی، به بیان نوع ادبی قصه‌ها ، ذكر برخی ویژگی‌های ساختاری و بالاخره بررسی اهم عناصر داستانی در آنها خواهیم پرداخت.

نشانه‌های مفهومی در مجموعه‌ای از مینا آقازاده

مجموعه شعر: «از من چیزی جز تو باقی نمانده » اثری است از مینا آقازاده که با مشخصات ظاهری 138 صفحه و در قالب 128 شعر در زمستان 1394 توسط انتشارات شانی به زیور چاپ آراسته شده است.

قرآن شناخت (تفسیر معاصرانه قرآن کریم)

اخیراً، اثر جدیدی با عنوان the Study Quran، زیر نظر استاد دکتر سید حسین نصر به زبان انگلیسی انتشار یافته است. عجالتاً می توان عنوان اصلی قرآن شناخت و عنوان فرعی تفسیر معاصرانه قرآن کریم را برای آن پیشنهاد کرد.

آموزه‌های شمس و مولانا در رمان ملت عشق

رمان ‌‌ملت عشق‌‌ اثری از الیف شافاک (الف شفق) نویسنده‌ ترک، که برگردان فارسی آن در طول سال جاری در ردیف کتاب‌‌های پرفروش بازار کتاب ایران قرار گرفته است، موضوع نشست هفتگی شهر کتاب بود.

گزیده اشعار ده قرن در گلدسته بستان

در زمانه‌ای که شمارگان کتاب‌ها در حال دورقمی شدن است و کسی توان خواندن کتابی با بیش از ۱۰۰ یا ۲۰۰ صفحه ندارد، انتشار مجموعه ۱۴ جلدی و ۸۶۹۲ صفحه‌ای نشان می‌دهد عاشقان کتاب هنوز هم در زمانه ما زندگی می‌کنند.

پیام رهبر معظم انقلاب در سوگ هنرمند شیرین سخن

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت شاعر فرزانه و شیرین‌سخن آقای حاج علی آقا باقرزاده متخلص به «بقا» را تسلیت گفتند.

دیدار با بهشتیان دیار کریمان

اگر چه موهبت شهادت در دوران معاصر ما به همه ملت ایران در اقصی نقاط این کشور عطا شد ولی برخی از مناطق اختصاصاتی دارند و کرمان یکی از این مناطق است...

خانه | تماس | درباره ما |