خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

نمایشگاه "منِ 56 ساله هنرمند" به برج آزادی آمد

نمایشگاه و ورک شاپ آثار هنری “زینب محرابی” با عنوان “منِ 56 ساله هنرمند” از 24 مرداد در برج آزادی برپا می شود.

آشنایی با یکی از هنرمندان خطاط و گرافیست شهر قم

آقای احمد دیزرانی یکی از هنرمندان خطاط و گرافیست شهر قم می‌باشد وی کارشناسی گرافیک دارد. به شکل تخصصی در زمینه گرافیک آرم و نشانه و تایپوگرافی کار می‌کند و در کنار آن در زمینه طراحی تابلوهای خوش نویسی و نقاشی خط نیز فعالیت دارد.

تحولات هنر در انقلاب اسلامی

با آنکه نگرش‌های انقلابی همچون موتوری قوی، سمت و سوی هنر را از آنچه در دوران پهلوی بود، تغییر جهت داد اما امروزه با بررسی آثار بر جای مانده از آن دوران نمی‌توان سیاستی جامع و هدفمند از سوی ارگانی رسمی را برای آن تعریف کرد.

انقلاب مشروطه و هنر کاریکاتور

با در نظر گرفتن موقعیت آن زمان و درصد زیاد بی‌سوادان هیچ وسیله ارتباطی نمی توانست بهتر از کاریکاتور بین مردم رسوخ کند و همه گیر شود. ایرانیان ابتدا این نوع طراحی را در روزنامه‌های خارجی دیده و با آن آَشنا شده بودند.

چاپ سنگی و جنگ جهانی

از آغاز ورود چاپ سنگی به ایران، به سال 1249ق. و انتشار اولین کتاب به این شیوه، یعنی قران مجید، این صنعت توانست بیش از یک قرن عمر کند.

عیدی سازی؛ هنر گرافیک عامیانه

در حدود 150 سال پیش از این، نوع خاصی از کارت های پستال به سبک و سیاق چاپ چوب در ایران تولید می شد که ملاهای مکتب خانه آنها را می خریدند و به شاگردان خود هدیه می دادند.

نقش طراحی گرافیک مدرن در هنر دینی

طراحی گرافیک (Graphic Design ) همانند سینما و عکاسی جزء هنرهایی هستند که به سادگی نمی‌توان آنها را در کنار دیگر اشکال هنر قرار داد. همانند نقاشی یا مجسمه سازی و حتی موسیقی به معنای کلاسیک‌اش .

دین و هنر مدرن

احمد میراحسان نویسنده و منتقد سینما و تلویزیون در مقاله" دین و هنر مدرن" به بررسی تعامل دین و هنر مدرن پرداخته است.

بررسی نقش هنر در تبلیغ دین

عصر حاضر را عصر اطلاعات و ارتباطات می‌نامند و انتقال اطلاعات و برقراری ارتباط جز به مدد تبلیغ و رسانه میسر نیست. در این راستا هنر، با توجه به زبان ارتباطی خاص خود چنانچه به‌درستی مورد توجه قرار گیرد می‌تواند بهترین وسیله و عامل برای تبلیغ و اشاعه دین باشد.

خانه | تماس | درباره ما |