خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

هنرهای اسلامی و نفوذ آن در اروپا

كمتر كسی ترديد دارد در اينكه تمدن اسلامی قرون چهارم و پنجم هجری اوج كاميابی های اسلامی بود و نه تنها دوران زرين جهان اسلام، بلكه سراسر جهان و سراسر دوران بود.

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره هنر مقاومت + جزئیات

مدیر روابط عمومی ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت، گفت: به دلیل شرایط ویژه کرونا در کشور مهلت ارسال آثار به جشنواره جهانی هنر مقاومت تا اواسط دی‌ماه تمدید شد.

«کارگاه‌های هنری پاییزه» مدرسه اسلامی هنر

مدرسه اسلامی هنر،کارگاه‌های هنری پاییزه در رشته‌های مختلف ویژه عموم علاقمندان به هنر برگزار می‌کند.

هنر منشا معرفتی دارد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه تهران و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ در نشست «نسبت هنر و ارزش» در حوزه هنری سخنرانی کرد.

زارعان: هنر ارزشمند در خدمت ارزش‌های الهی و انسانی است

معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: هنر، ابزار لطیف و نرم، ولی مؤثر و مفیدی است که می‌تواند موجب توسعه ارزش‌های دینی و اخلاقی شود، کما اینکه اگر این رابطه میان اخلاق و هنر و نیز بین دین و هنر وجود نداشته باشد، می‌تواند مخرب باشد.

گفتگو با عکاسی که دور از چشمان مأموران سعودی 15000 عکس گرفت!

«احمد ناطقی» کتابی فاخر و نفیس از کنگره‌ی بزرگ اسلام «حج» در عربستان را به نام مشِقِ عشق منتشر کرد، اين مجموعه به زعم بسیاری از کارشناسان فرهنگی و هنری به عنوان اثری بی‌نظیر و بی‌بديل در عکاسی حج به‌شمار می‌آيد .

هنر در طول تاریخ در بستر حوزه‌های علمیه رشد کرده است

هنر اسلامی میراثی است که از گذشتگان به ما ارث رسیده است. این عطیه الهی، پرچمش صد سال، ۲۰۰ سال است که دیگر در دست ما نیست.

هنر اسلامی و عناصر اصلی آن از منظر آیت الله العظمی جوادی آملی

به مناسبت سالروز شهادت شهید آوینی به بازخوانی پیام آیت الله العظمی جوادی آملی می پردازیم. معظم له در فرازهایی از این پیام ضمن معرفی «هنر اسلامی و عناصر اصلی آن»، برترین ویژگی هنر اسلامی را تبیین نموده‌اند.

برگزاری رویداد چندجانبه هنری تحت عنوان "هفته هنر مقاومت"

هفته هنر مقاومت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم همراه با رویدادهای مختلف هنری به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه این دفتر برگزار می‌شود.

خانه | تماس | درباره ما |