خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

نگاه انقلاب اسلامی به هنر

هنرمندان متعهد، با شناخت جایگاه والای خویش و به پشتوانه معارف غنی اسلامی، می‌توانند هنر را تواناترین و زیباترین وسیله هدایت ملت‌ها، به سوی عدالت خواهی و آزادی و خداجویی برگزینند.

فراخوان جشنواره بین‌المللی عکس مزارات اعلام گردید

معاون امور بین‌الملل سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی از آغاز فراخوان جشنواره بین المللی عکس مزارات با موضوع نیایش و معماری خبر داد.

نگرش‌ها به عکاسی در ایرانِ دهه‌ی شصت؛ از مستند اجتماعی به فرمالیسم

این‌که بگوییم با رویدادهای منتهی به انقلاب بهمن‌ماه 1357، عکاسی دوباره در ایران کشف شد، حرف گزافی نخواهد بود. منظور این است که با وقوع انقلاب، مفهوم عکاسی از امری تزئینی و زیبا به‌یک‌باره به فعالیتی متعهدانه و رسالت‌مند بدل شد

خالق ماندگارترین نواهای انقلابی درگذشت

استاد احمد علی راغب از ماندگارترین و شناخته شده‌ترین آهنگسازان و هنرمندان موسیقی انقلاب، دار فانی را وداع گفت.

هنرهای اسلامی و نفوذ آن در اروپا

كمتر كسی ترديد دارد در اينكه تمدن اسلامی قرون چهارم و پنجم هجری اوج كاميابی های اسلامی بود و نه تنها دوران زرين جهان اسلام، بلكه سراسر جهان و سراسر دوران بود.

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره هنر مقاومت + جزئیات

مدیر روابط عمومی ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت، گفت: به دلیل شرایط ویژه کرونا در کشور مهلت ارسال آثار به جشنواره جهانی هنر مقاومت تا اواسط دی‌ماه تمدید شد.

«کارگاه‌های هنری پاییزه» مدرسه اسلامی هنر

مدرسه اسلامی هنر،کارگاه‌های هنری پاییزه در رشته‌های مختلف ویژه عموم علاقمندان به هنر برگزار می‌کند.

هنر منشا معرفتی دارد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه تهران و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ در نشست «نسبت هنر و ارزش» در حوزه هنری سخنرانی کرد.

زارعان: هنر ارزشمند در خدمت ارزش‌های الهی و انسانی است

معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: هنر، ابزار لطیف و نرم، ولی مؤثر و مفیدی است که می‌تواند موجب توسعه ارزش‌های دینی و اخلاقی شود، کما اینکه اگر این رابطه میان اخلاق و هنر و نیز بین دین و هنر وجود نداشته باشد، می‌تواند مخرب باشد.

خانه | تماس | درباره ما |