خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

مکاشفه و تماشا؛ گفت و گویی با ابراهیم سلیمانی، پیشکسوت عکاسی

ارمغان حرفه‌ی عکاسی در زندگی من تغییر نگاهم بوده به پیرامون خودم، به جامعه، به طبیعت، به انسان، به آفرینش و به هر آنچه که با چشم می‌توان دید و تا حدودی می‌توانم بگویم از نگاه ساده و غریزی انسان و حتی نگاه تخصصی به یک نگاه محض و یک نگاه جستجو گر و نگاه به سمت نوعی بصیرت حرکت کرده است.

پروژه واقعیت مجازی کربلا و نسبت آن با هنر جدید

اطلاق کلمه هنر به رویدادی که داعیه هنری ندارد را نه مولفین و خالقان آن که شاید مخاطبین و منتقدان به آن رویداد نسبت می‌دهند، پروژه «واقعیت مجازی کربلا» یا VR Karbala را می‌توان در قالب هنر جدید بررسی کرد.

غایت هنر اسلامی

در سال‌های اخیر، مسئله هنر و رابطه آن با دین همواره یکی از دغدغه‌های مهم دینى، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاه مورد توجه هنرمندان و پژوهشگران عرصه دین و هنر قرار گرفته و گاه نیز مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

گرافیک و هنر در انقلاب اسلامی

نوشته‌ای که پیش رو دارید، حاوی نگاه تحلیلی غربی‌هاست نسبت به بخشی از هنر انقلاب، نگاهی که در نهایت در فهم منطق درونی واقعیت‌های اجتماعی و هنری انقلاب ناکام و ناتوان مانده و گرفتار کلیشه‌های رایج نظام رسانه‌ای، فکری غرب شده است.

هنر اسلامی از منظر اندیشمندان مسلمان

هنر اسلامی به معنی اخصّ کلمه با وحی و کتابت قرآن کریم آغاز گردید. امر قدسی و مقدس، قلب و مرکز هنر اسلامی است و به عبارتی، امر قدسی که زیبایی حقیقی در معناست، در صورت هنر اسلامی که تجلی گاه حقیقت زیبایی است، عیان شد. هنر اسلامی تجسم باطن و حقیقتی است که بر وحی و متابعت و تسلیم در برابر امر الهی استوار می باشد. حقیقت اسلام، باطن همه ادیان الهی و توحیدی است.

روح هنر اسلامی

هنر اسلامی چون شانی از شئون فرهنگ و تمدن اسلامی از فیض همان حقیقتی بهره مند است که علم و سیاست اسلامی از آن برخوردار بوده است.بدین تفصیل که چون باطن اسلام «اسم الله اکبر»است،علم اسلام نیز،«معرفت الله »و سیاست اسلام هم تحقق «ولایت الله »است و هنر حقیقی اسلام نیز در مقام ابداع «وجوه الله »است.

گزارش تصویری/ مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای غدیر

مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای غدیر، صبح روز شنبه 25 شهریور با معرفی نفرات برتر و اهداء جوایز به برندگان برگزار شد.

برندگان یازدهمین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای غدیر به جوایز خود رسیدند + فهرست کامل برگزیدگان

صبح روز شنبه 25 شهریور 1396 در پایان مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای غدیر، مراسم اهداء جوایز برندگان برگزار شد.

عکاسی در دوره قاجار

این روز ها نمایشگاهی از عکس های مونتابونه عکاس ایتالیایی سده نوزده میلادی که از ناصرالدین شاه و اهالی دربار و تهران و ابنیه شهرهای ایران تهیه کرده در ایتالیا تشکیل گردیده که مورد توجه بسیاری از عکاسان و دوستداران این هنر واقع شده است.

خانه | تماس | درباره ما |