خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

هنر در لباس مردان کرد

پوشاک مردان و زنان کرد شامل تن‌پوش، سرپوش و پای‌افزار است. ساخت و کاربرد هریک از این اجزاء، بسته به فصل، نوع کار و معیشت و مراسم و جشن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. هرچند پوشاک نواحی مختلف کردستان مانند اورامان، سقز، بانه، گروس، سنندج، مریوان و... متفاوت است، اما از نظر پوشش کامل بدن، همه با هم یکسان هستند.

تابلو فرش؛ هنر یا صنعت؟

هنر فرش و فرشبافی در دهه‌های گذشته با حجم گسترده تولیدی خود در ایران و سایر کشورهای فعال در این حوزه جنبه‌ای صنعتی پیدا نموده است که کم‌کم وجهه هنری فرش در سایه جنبه صنعتی آن قرار گرفته است.

ضریح زرین

بنا بر شواهد تاریخی، ضریح فعلی پنجمین ضریحی است که روی مرقد امام رضا(علیه السلام) نصب شده است. ضریحی که از چوب و نقره و فولاد به طلا رسیده و داستان شنیدنی و بلندی دارد.

نمایشگاه صنایع فرهنگی ایرانیان در شهر تهران برگزار می‌شود

نمایشگاه صنایع فرهنگی و هنری ایرانیان در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران در بوستان گفت و گو برگزار می گردد.

پیشینه هنر فلزکاری

نخستین اشیاء فلزی ساخت بشر، اشیاء کوچک مسی چکش‌کاری شده‌ای است که به نیمه اول هزاره چهارم ق.م تعلق دارد. این دوره، آخرین دوران نوسنگی است

چاپ سنگی؛ هنر مردمی ایرانیان

در طول قرن دوازده و اوایل قرن سیزده هجری شمسی (قرن نوزدهم میلادی)، مهم ترین عامل شکل گیری هنر در ایران را می‌توان تاثیرپذیری از هنر اروپا به شمارآورد.

صنایع و هنرهای دستی کردستان

در استان کردستان تهیه و تولید انواع فرآورده های دستی از دیرباز مرسوم بوده است و برخی از این صنایع دستی از آوازه جهانی برخوردار است و به همین دلیل نیز گردشگران وارد شده به استان معمولا صنایع دستی را به عنوان سوغات به همراه خود به دیار خود می برند.

هنر دست قوم لُـر

لرها به عنوان یکی از اقوام بزرگ ایران تأثیر بسزایی در رشد صنایع دستی ایران زمین داشته اند، لرستان در حال حاضر با داشتن بیش از چهل رشته تولیدی 15 درصد صنایع دستی کشور را در اختیار دارد.

تاریخچه هنر چاپ

ثبت و ضبط اندیشه ها و تصورات و تخیلات بشری بر روی اشیاء مختلف در ابتدای امر کاری ابتدایی و صر فاً به منظور ارتباط، تزئین و حفظ اطلاعات در تمدن های قدیم بوده است .

خانه | تماس | درباره ما |