خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

بنویسیم صنایع دستی، بخوانیم پیوند عشق و هنر

هنری که با روح و درون هنرمند آمیخته است. محروم است و در آستانه فراموشی اما هستند کسانی که هنوز عاشقانه به این هنر مشغولند و به آن عشق می‌ورزند.

قزوین قطب صنایع دستی و هنر ایران

استقرار طولانی مدت قوم‌ها و الهام گیری از طبیعت منطقه دو عامل مهم در ایجاد انواع صنایع دستی اقوام ساكن در منطقه و همچنین شهر قزوین می‌باشد.

درمان بیماری‌های روحی با هنر سنتی ایران

اندکی دقت در تمام هنرهای ایرانی نشان دهنده این موضوع است که هنر ـ‍ درمانی تنها به چند رشته هنری محدود نمی‌شود و شاید بسیاری از هنرها امکان درمان بیماری‌های روحی و روانی را برای بیماران فراهم کنند.

هنرهای سنتی و صنایع‌دستی بهترین نوع هنر برای همراهی با باورهای شهیدان است

بهمن نامور‌مطلق با بیان این مطلب در نخستین یادواره شهدای هنرمند صنایع‌دستی، که در سالن آمفی‌تئاتر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد، گفت: «شهادت نوعی هنر است و درحقیقت بهترین نوع هنر است و همان‌طور که امام خمینی(ره) نیز فرمودند شهادت هنر مردان خداست.»

هنر، صنایع دستی و فرهنگ‌های بومی

در روزگاران کهن، در عصری که ماشین بوجود نیامده بود، صنایع دستی حاوی خلاقیت‌ها و استعدادهای سازنده بشر بود. در آن ایام، برخی از اقوام، پیشروتر از دیگران بودند و صنعت تمام عیار آن زمان، چیزهایی بود که با دست ساخته می‌شد.

جلوه‌گری اندیشه‌های دینی در صنایع دستی

اغراق نیست اگر بگوییم امروزه هنر بیش از استدلال و برهان بر عمق جان‌ها نفوذ کرده و دل‌ها را به سمت خود جلب می‌کند و صنایع دستی به واسطه ریشه‌ای که در تمدن دیار ما دارد در این حوزه نقش‌آفرینی بیشتری دارد و می‌توان از آن در ترویج فرهنگ دینی بهره برد.

نقش رنگین هنر بر زمینه خاطره گردشگران

انواع صنایع دستی گیلان که حاصل ذوق اهالی هنر استان است جایگاه ویژه‌ای در بین گردشگران داشته و آوازه این هنر‌ها تا خارج از مرزهای کشور نیز رفته است.

مرگ تدریجی صنایع دستی قم

استان قم یکی از قطب‌های مهم صنایع دستی کشور است که اما طی سال‌های اخیر این هنر با رکود مواجه شده و هنر و هنرمندان آن در حال فراموش شدن هستند.

درباره شعر بافی

شعربافی به واقع همان پارچه بافی است که جولائی نیز گفته می شود در فرهنگ فارسی شعر به معنای موی انسان و یا حیوان می‌باشد و به بافنده این کار موباف یا موتاب گفته می‌شود.

خانه | تماس | درباره ما |