خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

قصه گو؛ جذاب؛ در جستجوی عدالت / نقد فیلم سینمایی "بی همه چیز"

موقعیت نمایشی فیلم سینمایی "بی همه چیز"، یک بی‌عدالتی است. بی‌عدالتی که در فیلم وجود دارد از جنسی است که بسیاری از افراد در جامعه آن را تجربه کرده‌اند که بخشی از آن برعهده مردم است. همان طور که در فیلم نیز نشان داده شد، صرفا شخصیت اصلی، گناهکار این بی‌عدالتی نبود؛ بلکه سکوت و ترس مردم از بیان حقیقت، زمینه ساز اخراج ناعادلانه لی لی از زادگاهش شد.

اثری کم ادعا و پُر محتوا / نقد فیلم سینمایی "روزی روزگاری آبادان"

فیلم سینمایی "روزی روزگاری آبادان" در کنار صیانت از ارزش‌های والای انسانی و خانواده، از دنیای جنگی صحبت می‌کند که لایق هیچ انسانی نیست، و البته فرقی نمی کند که کشتارهای جنگ، عمدی باشد یا توسط خطای انسانی صورت گرفته باشد. این فیلم، بیش از ادعایش محتوا دارد.

پسرفت تأسف بار مهدویان / نقد فیلم سینمایی "شیشلیک"

فیلم سینمایی "شیشلیک" نتوانسته ادعای سازنده‌اش درباره ساخت فیلمی در ژانر کمدی اجتماعی را عملی کند و طبعاً مخاطبان را نیز راضی نخواهد کرد.

اثری موفق درباره خشونت علیه زنان / نقد فیلم سینمایی "ابـلـق"

فیلم سینمایی «ابـلـق» با ترکیب عوامل حرفه‌ای سینما ساخته شده و نرگس آبیار، بانوی توانمند سینمای ایران، در مقام کارگردان، حرفه‌ای نقش آفرینی کرده است؛ از این رو می‌توان از این فیلم به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی سیمرغ بلورین در بخش‌های مختلف یاد کرد.

سینما و وقوع انقلاب اسلامی در ایران

تاکنون از دیدگاه‌های متفاوتی به پدیدة انقلاب نگریسته شده که یکی از آنها، عوامل فرهنگی بوده‌ است. تاکنون، نقش وسایل ارتباط جمعی به عنوان یکی از پدیده‌های فرهنگی، در شکل دادن به افکار انقلابی مورد توجه اندکی قرار گرفته است.

سینمای دینی باید به‌روز و جوان‌گرا باشد

یک بازیگر سینما معتقد است: سینمای دینی زمانی می‌تواند جوانان را جذب کند که سخن دین را به‌روز بیان کند.

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از کارگردانان سینما و تلویزیون‌

از اول که خواستیم این جلسه تشکیل بشود، من دو هدف را دنبال میکردم؛ یکی اینکه خواستم به سینماگران کشور احترام کنم؛ در واقع به سینمای کشور. من این نشست و انعکاس بیرونی این را به معنای تکریم هنر سینما و هنرمندان سینما تلقی کرده‌ام و دوست دارم این احساس در کشور گسترش پیدا کند و اهمیت سینما برای همه آشکار شود.

یادداشت حاتمی‌کیا در سوگ اکبر عالمی

سال 67 با اتمام جنگ وارد دانشگاه شدم. گرفتار فیلم ساختن بودم. فضای دانشگاه برایم سخت شد و تصمیم به ترک تحصیل گرفتم . کسی خم به ابرو نیاورد؛ جز استاد عالمی که به من نهیب زد که باید برگردم و قوانین خشک آموزشی را به همت خودش کنار زد و چه لذتی داشت دوباره در کلاس استاد عالمی نشستن.

درباره سریال سلمان فارسی

سریال سلمان فارسی سریالی است که تصویربرداری آن از ۲۰ آذر ۱۳۹۸ آغاز شد. کارگردان این سریال داوود میرباقری است. فیلم برداری این فیلم در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۸ در کرمان کلید خورد.

خانه | تماس | درباره ما |