خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

بازخوانی آراء و نظریات موافقان و مخالفان تغییر خط فارسی - قسمت سوم

در سال 1338 شمسی، سال دعوای تغییر خط، بین موافقان و مخالفان است. که منجر به انتشار حداقل هشتاد نوشته پیرامون مشکلات خط فارسی گشت.

بازخوانی آراء و نظریات موافقان و مخالفان تغییر خط فارسی - قسمت دوم

از حدود سال 1235 شمسی که بحث تغییر خط در دوران معاصر آغاز و داغ شد، تا شروع جنگ جهانی اول، در سال 1293 شمسی، موضوع تغییر خط از تب و تاب نیافتاد.

آشنایی با یکی از هنرمندان خطاط و گرافیست شهر قم

آقای احمد دیزرانی یکی از هنرمندان خطاط و گرافیست شهر قم می‌باشد وی کارشناسی گرافیک دارد. به شکل تخصصی در زمینه گرافیک آرم و نشانه و تایپوگرافی کار می‌کند و در کنار آن در زمینه طراحی تابلوهای خوش نویسی و نقاشی خط نیز فعالیت دارد.

بازخوانی آراء و نظریات موافقان و مخالفان تغییر خط فارسی‎ - قسمت اول

موضوع تغییر خط فارسی بیش از 160 سال است که در بین روشنفکران و تجددخواهان ِایرانی رواج دارد، از سال 1271 هجری قمری تا امروز، گفت و گوها و جدال‌های گوناگونی بین موافقان و مخالفان خط فارسی مطرح بوده است.

مجلد همام تبریزی

نسخه همام تبریزی، در 163 برگ، به خط نستعلیق (17 سطر در صفحه دو سونی) نگاشته شده و جلد آن به صوت صحافی شرقی است که با تیماج قهوه ای مجدد روکش شده، هرچند که تخت های اصلی حفظ شده است.

نمایشگاه «ارادت هنر» آثار نگارگری و خوشنویسی با موضوع امام رضا(ع)

نمایشگاه آثار نگارگری و خوشنویسی با موضوع زندگانی و سیره امام رضا(ع) با عنوان «ارادت هنر» در نگارخانه رضوان مشهد مقدس برگزار شد.

مصاحبه با هنرمند خوشنویس؛ استاد علیرضا بخشی

استاد علیرضا بخشی یکی از هنرمندان خوشنویس کشورمان می‌باشد که در زمینه خوشنویسی فعالیت‌های مختلفی از جمله،کتابت کامل قرآن کریم، کتابت ترجمه ادعیه، کتابت کتیبه های مساجد و مقابر متبرکه تألیف مقالات متعدد خوشنویسی داشته است.

تکاملِ فلسفی، در خوشنویسی

از زمانیکه داروینیسم اجتماعی اثبات نمود که هرچیز پویایی (dynamic) در این هستی مستعد تکامل است، دیگر هیچ انتزاعِ ایستایی (static) در این باره پذیرفته نیست،که هنر نیز به طور اعم و خوشنویسی به طور اخص به شرح عین است.

نستعلیق برای همه ایرانیان

علی شیرازی، از هنرمندان کشورمان است که طی سال‌های اخیر در حراج‌های بزرگ آثار تجسمی جهان خوش درخشیده است.

خانه | تماس | درباره ما |