خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

تکاملِ فلسفی، در خوشنویسی

از زمانیکه داروینیسم اجتماعی اثبات نمود که هرچیز پویایی (dynamic) در این هستی مستعد تکامل است، دیگر هیچ انتزاعِ ایستایی (static) در این باره پذیرفته نیست،که هنر نیز به طور اعم و خوشنویسی به طور اخص به شرح عین است.

نستعلیق برای همه ایرانیان

علی شیرازی، از هنرمندان کشورمان است که طی سال‌های اخیر در حراج‌های بزرگ آثار تجسمی جهان خوش درخشیده است.

خوشنویسی و کتابت محتاج حمایت است

خوشنویسی و کتابت از جمله هنرهای اصیلی است که در طی قرون متمادی در زندگی مردم ایران جاری و ساری بود. هنری که فارغ از معنای هنر بودن نوعی امتیاز محسوب می شده.

نذر داشتم مناجات‌نامه‌های حضرت علی(ع) را کتابت کنم

هنرمند خوشنویسی که دو مناجات نامه حضرت علی(ع) را کتابت کرده می‌گوید به خاطر نذری که داشته این کار را انجام داده است.

خوشنویسانی که جهان اسلام را تحت الشعاع کار خود قرار می‌دهند

حجت الاسلام رضا سنگی، که با نام مستعار رضا طاها شهرت دارد، در سال 1351 در ارومیه چشم به جهان گشوده است. وی جوانترین کاتب ایرانی قرآن کریم به شمار می‌رود.

گفتاری درباره پرده کعبه

در روایات اسلامی آمده است نخستین بار حضرت اسماعیل(ع) بر کعبه پرده انداخت، اما مورخان بر این باورند که تبع حمیری پادشاه یمن نخستین کسی بود که در عصر جاهلی کعبه را ابتدا با پوششی از چرم و سپس با پارچه‌های مخطط حریر یمنی پوشاند.

آثار هنری حرم مطهر حضرت معصومه علیهاالسلام

در مورد آثار هنری اماکن مقدسه مخصوصا حرم مطهر حضرت معصومه علیها‌السلام تحقیقات و بررسی‌های بسیار اندکی صورت گرفته است و به این موضوع کمتر بها داده شده است.

آثار هنری موزه آستانه مقدسه حرم حضرت معصومه(س)

عشق و ارادت مردم سرزمین ما به ساحت مکتب حیات بخش اسلام و پیامبر عظیم الشأن، حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و ائمه معصومین و پیشوایان دین، امری بس ریشه دار و دیرینه می باشد.

هنر مهر؛ هنری رو به فراموشی

تاریخ مُهر در ایران سابقه چند هزار ساله دارد. از این رو بحث در باره آن نیازمند فرصت مناسب و کافی است و ما در این مختصر، تنها قصد آن داریم به کلیاتی از آن بپردازیم.

خانه | تماس | درباره ما |